BRÁNY ORAVSKÝCH ŠKÔL SA OPÄŤ OTVORILI

PRÁZDNINY SA SKONČILI A BRÁNY OTVORILI DESIATKY ORAVSKÝCH ZÁKLADNÝCH A STREDNÝCH ŠKÔL. ZAČIATOK SEPTEMBRA TAK PATRIL VŠETKÝM ŠKOLÁKOM, KTORÍ SI OPÄŤ POSADALI DO SVOJICH LAVÍC.

V NÁMESTOVE OTVORILI NOVÝ ŠKOLSKÝ ROK SLÁVNOSTNOU BOHOSLUŽBOU. CELEBROVAL JU DEKAN BLAŽEJ DIBDIAK. V HOMÍLII ZDÔRAZNIL VÝZNAM VZDELÁVANIA A POVZBUDIL PRÍTOMNÝCH DO NADCHÁDZAJÚCICH DNÍ.

NÁMESTOVSKÉ ZÁKLADNÉ ŠKOLY ZAPÍSALI DO PRVÝCH ROČNÍKOV PRIBLIŽNE STO DETÍ. PRIVÍTAŤ ICH PRIŠIEL SPOLU S RIADITEĽMI AJ PRIMÁTOR MESTA JÁN KADERA.

ŠKOLY VYUŽILI LETNÉ PRÁZDNINY NA RÔZNE OPRAVY A REKONŠTRUKCIE. ZÁKLADNÁ ŠKOLA NA BREHOCH RIEŠILA POČAS LETA AJ VANDALIZMUS. NEZNÁMI PÁCHATELIA POŠKODILI FASÁDU A ROZBILI VIACERÉ OKNÁ A DVERE. ŠKOLA VÄČŠINU OPRÁV NAČAS STIHLA A NOVÝ ŠKOLSKÝ ROK BEZ PROBLÉMOV OTVORILI.

ORAVSKÉ STREDNÉ ŠKOLY V ZRIAĎOVATEĽSKEJ PÔSOBNOSTI ŽILINSKEJ ŽUPY ZAPÍSALI DO PRVÝCH ROČNÍKOV 1257 ŠTUDENTOV. NA NAJVÄČŠIE SLOVENSKÉ GYMNÁZIUM PRIŠLO 969 ŽIAKOV.

NA ŠKOLÁKOV A UČITEĽOV ČAKÁ NIEKOĽKO ZMIEN. DO PLATNOSTI VSTÚPIA OD NOVÉHO ŠKOLSKÉHO ROKA INOVOVANÉ ŠTÁTNE VZDELÁVACIE PROGRAMY. ÚČINNOSŤ NADOBUDNE I NOVELA ZÁKONA, KTORÁ HOVORÍ O TOM, ŽE NA GYMNÁZIÁ A STREDNÉ ODBORNÉ ŠKOLY S MATURITOU SA DOSTANÚ LEN ŽIACI S URČITÝM PRIEMEROM ZNÁMOK.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*