GORALMANI PODALI EXTRÉMNE VÝKONY

TRILÓGIA ORAVAMAN EXTREME TOUR ZAČALA PODUJATÍM GORALMAN. PRVÝ ROČNÍK TRIATLONOVÝCH PRETEKOV NA SEVERE ORAVY PRIVÍTAL 160 ŠPORTOVCOV Z PIATICH KRAJÍN.
STREDNÝ TRIATLON ODŠTARTOVAL ĎALŠIU TRADÍCIU UNIKÁTNYCH PRETEKOV A ZÁROVEŇ OTVORIL LETNÚ TRIATLONOVÚ SEZÓNU NA ORAVE. O ATRAKTIVITE PODUJATIA SVEDČÍ AJ VYSOKÁ ÚČASŤ PRETEKÁROV. JE TO HLAVNE ZÁSLUHOU PROSTREDIA ORAVSKEJ PRÍRODY, KVALITNE ZABEZPEČENÝMI TRAŤAMI, DOBROU ORGANIZÁCIOU A CELKOVOU STAROSTLIVOSŤOU O ÚČASTNÍKOV, KTORÉ ZABEZPEČOVALI AJ MNOHÍ SPOLUORGANIZÁTORI A DOBROVOĽNÍCI. AKO HOVORÍ HLAVNÝ ORGANIZÁTOR PETER PAĽA, AJ V TOMTO PRÍPADE PLATILO ZNÁME HESLO: „BUDE AKO NEBOLO“.

PRETEKY ODŠTARTOVALA PLAVECKÁ ČASŤ SITUOVANÁ V ZÁTOKE PRI NÁMESTOVE. TRIATLONISTI PREPLÁVALI 2 KM. CYKLISTICKÁ TRAŤ MERALA 83 KILOMETROV S PREVÝŠENÍM 800 VÝŠKOVÝCH METROV. POČAS 21 KM DLHÉHO HORSKÉHO BEHU CHRÁNENÝM PRÍRODNÝM ÚZEMÍM BABEJ HORY ČAKALO NA ÚČASTNÍKOV 1400 VÝŠKOVÝCH METROV. NA TRATI BOLI DVE NÁROČNÉ STÚPANIA S CIEĽOM NA CHATE SLANÁ VODA.

CELKOVÝM VÍŤAZOM SA STAL PETER ŠTILLA S ČASOM 5:10. DRUHÚ PRIEČKU A STRIEBRO SI ODNIESOL BARTLOMIEJ CZYZ. BRONZ SI VYBOJOVAL SLOVENSKÝ REPREZENTANT V TRIATLONE TOMÁŠ JURKOVIČ.

MEDZI ŽENAMI ZVÍŤAZILA POĽSKÁ PRETEKÁRKA ASIA GARLEWICZ S ČASOM 6:19. ZUZANA PÁLENÍKOVÁ DOŠLA DO CIEĽA DRUHÁ A TRETIE MIESTO OBSADILA ĽUBOMÍRA KALINOVÁ.

ORGANIZÁTORI PRIPRAVUJÚ 16. JÚLA V PORADÍ ŠIESTY ROČNÍK PRETEKOV VOLKSWAGEN SLOVAKIA ORAVAMAN, KTORÉHO SA ZÚČASTNIA PRETEKÁRI Z 19 KRAJÍN. TRILÓGIU UZAVRIE V PRVÚ SEPTEMBROVÚ SOBOTU JÁNOŠÍK – SLOVAK XTREME TRIATHLON.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*