JUBILUJÚCI ORAVSKÝ CYKLOMARATÓN OPÄŤ NESKLAMAL

ORAVSKÉ KOPCE PREŠLO POČAS VÝDATNÉHO DAŽDIVÉHO POČASIA TAKMER 530 CYKLISTOV, KTORÍ NA ZABLATENÝ ORAVSKÝ CYKLOMARATÓN TAK SKORO NEZABUDNÚ. V DOLNOM KUBÍNE SA OPÄŤ ROZDÁVALI SLOVENSKÉ TITULY V HORSKEJ CYKLISTIKE. PODUJATIE SA NIESLO V DUCHU PRIATEĽSKEJ ATMOSFÉRY, ŠPORTOVÉHO NADŠENIA A NEZABUDNUTEĽNÝCH ZÁŽITKOV.

VYTRVALOSTNÝ PRETEK HORSKÝCH BICYKLOV OSLÁVIL JUBILEJNÝ DESIATY ROČNÍK. SPOJILI HO S MAJSTROVSTVAMI SLOVENSKA XCM A ŠIESTYM KOLOM SLOVENSKÉHO POHÁRA XCM. ZÁSTÚPENÍ TU BOLI PRETEKÁRI ZO ŠIESTICH KRAJÍN. SVOJE SILY SI ÚČASTNÍCI OTESTOVALI NA TROCH TRATIACH – 25 KM, 43 KM A 80 KM. ORGANIZÁTORI Z MIESTNEHO CYKLOKLUBU AJ NAPRIEK NEPRIAZNIVÉMU POČASIU PRIPRAVILI SÚŤAŽ NA VYSOKEJ ÚROVNI, KTORÁ SI Z ROKA NA ROK ZÍSKAVA ČORAZ VIAC FANÚŠIKOV.

POSLEDNÝ CYKLISTA DOŠIEL DO CIEĽA PO VYŠE SIEDMYCH HODINÁCH. OSEMDESIAT Z NICH PRETEK KVÔLI DAŽĎU NEDOKONČILO. NA VYTRVALCOV ČAKALO PORIADNE BLATO, KTORÉ VŠAK VÄČŠINU ŠPORTOVCOV NEODRADILO. PREVERILO TAK ICH FYZICKÉ A PSYCHICKÉ NASADENIE.

NA NAJDLHŠEJ MARATÓNSKEJ TRATI SI SLOVENSKÉ TITULY ODNIESLI MARTIN HARING S ČASOM 4 HODINY 20 MINÚT A ZO ŽIEN DORAZILA DO CIEĽA AKO PRVÁ S ČASOM 5 HODÍN 45 MINÚT JANKA KESEG ŠTEFKOVÁ .

NA POLMARATÓNE TRIUMFOVAL TOMÁŠ SALÁK Z CYKLOKLUBU DOLNÝ KUBÍN. SPOMEDZI STOVKY SÚPEROV SI VO SVOJEJ KATEGÓRII ODNIESOL ZASLÚŽENÉ ZLATO. MEDZI ŽENAMI SI PRVENSTVO ODNIESLA KRISTÍNA RUSINOVÁ. V KATEGÓRII JUNIORI ZÍSKAL PRVENSTVO KRISTIÁN JÁNOŠÍK, KTORÝ PREŠIEL 43 KILOMETROVÝ ÚSEK NAJRÝCHLEJŠIE.

ZVUK 5:
NAJKRATŠIU TRAŤ ZVLÁDOL NAJRÝCHLEJŠIE MEDZI MUŽMI POLIAK KWIATKOWSKI A V ŽENSKEJ KATEGÓRII MARCELA KASJAKOVÁ. V KATEGÓRIÍ NAJMLADŠÍCH ÚČASTNÍKOV SI NA TEJTO TRATI ZLATÚ PRIEČKU VYBOJOVALA KRISTÍNA TICHÁ.

PRÍJEMNÝM SPESTRENÍM ORAVSKÉHO CYKLOMARATÓU BOLI AJ MNOHÉ SPRIEVODNÉ ATRAKCIE A HUDOBNÉ VYSTÚPENIA. ATMOSFÉRU OŽIVILI AJ DIVÁCI, KTORÍ ODUŠEVNENE POVZBUDZOVALI VŠETKÝCH PRETEKÁROV. PRE VÄČŠINU Z NICH JE CYKLISTIKA NIELEN ZÁĽUBOU, ALE STALA SA HLAVNE ŽIVOTNÝM ŠTÝLOM.