MARTINSKÝ JARMOK V TRSTENEJ

TRSTENÁ MÁ ZE SEBOU RUŠNÉ DNI. MESTO SI PRIPOMENULO TENTO ROK 645. VÝROČIE OD SVOJHO VZNIKU. ZALOŽILO HO V 14.STOROČÍ AKO TRHOVÉ MESTO. PRAVIDELNE V NOVEMBRI TU PRIPRAVUJÚ MARTINSKÝ JARMOK, KTORÝ MÁ UŽ VYŠE ŠTYRISTO ROČNÚ TRADÍCIU. AJ KEĎ ATMOSFÉRU V MESTE OVPLYVNILO ODSÚDENIE BÝVALÉHO PRIMÁTORA JURAJA BERNAŤÁKA, NA PODUJATIE PRIŠLI STOVKY NÁVŠTEVNÍKOV.

ZÁSTUPCOVIA MESTA AJ NAPRIEK PROBLÉMOM A ZMENAMI VO VEDENÍ PRIPRAVILI RÔZNORODÝ KULTÚRNY PROGRAM. V RÁMCI SPOLOČENSKEJ UDALOSTI PREZENTOVALI PROJEKT „V EURÓPE JE SILA- TRSTENÁ 2016“.

NECHÝBALA NEFORMÁLNA DISKUSIA PARTNEROV VENOVANÁ TÉMAM BUDÚCEJ SPOLUPRÁCE, PREDSTAVENIE ICH ÚSPEŠNÝCH PROJEKTOV AKO I VEREJNÉ DISKUSIE. PROGRAM OŽIVILI MNOHÉ SPRIEVODNÉ ATRAKCIE, JARMOK A KULTÚRNY PROGRAM. ZÁVER PATRIL ZHODNOTENIU VÝSLEDKOV PROJEKTU A PODPÍSANIU DOHODY S PARTNERSKÝMI OBCAMI.

V RÁMCI PODUJATIA SAMOSPRÁVA OCENILA AJ ÔSMICH VÝZNAMNÝCH OBYVATEĽOV MESTA, KTORÍ PRISPELI K JEHO ROZVOJU VO VIACERÝCH OBLASTIACH.

V TRSTENEJ ŽIJE MOMENTÁLNE VYŠE 7 300 OBYVATEĽOV. TRADÍCIA USPORADÚVANIA TRHOV A JARMOKOV MÁ V MESTE SVOJE STÁLE MIESTO. POČAS ROKA TU PRIPRAVUJÚ AJ ŠKAPULIARSKY JARMOK.

 

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*