OBEZITA OHROZUJE OBLIČKY

VZŤAH OBEZITY A OCHORENÍ OBLIČIEK JE TÉMOU TOHTOROČNÉHO SVETOVÉHO DŇA OBLIČIEK. OKREM SRDCOVÝCH A CIEVNYCH CHORÔB JE PRÁVE OBEZITA RIZIKOVÝM FAKTOROM OHROZUJÚCIM AJ ZDRAVIE OBLIČIEK. AKO NEPODCEŇOVAŤ SVOJE ZDRAVIE A NAJMÄ PREVENCIU, AJ NA TO KLADIE DÔRAZ SPOLOČNOSŤ B. BRAUN AVITUM.

TENTO ROK PRIPADÁ SVETOVÝ DEŇ OBLIČIEK NA 9. MAREC. PRÁVE V TENTO DEŇ BUDÚ OTVORENÉ VŠETKY NEFROLOGICKÉ AMBULANCIE A DIALYZAČNÉ STREDISKÁ SPOLOČNOSTI B. BRAUN AVITUM PO CELOM ČESKU I NA SLOVENSKU PRE PREVENTÍVNE VYŠETRENIE OBLIČIEK.

AMBASÁDOROM TOHOROČNÉHO SVETOVÉHO DŇA OBLIČIEK SA STAL RODÁK Z ORAVY A MAJSTER SLOVENSKA V KULTURISTIKE ROMAN VAVREČAN. TEN SI NA VLASTNEJ KOŽI VYSKÚŠAL PREVENTÍVNE VYŠETRENIE.

SPOLOČNOSŤ B. BRAUN AVITUM PRICHÁDZA TENTO ROK S NOVINKOU – S NOVÝM ON-LINE DIAGNOSTICKÝM NÁSTROJOM PRE LEKÁROV – „OBLIČKOVOU KALKULAČKOU“ PRE ODBORNÍKOV.

PODĽA ODBORNÍKOV POŠKODENÉ OBLIČKY NEBOLIA, A TAK SA NA ICH VÁŽNE POŠKODENIE PRÍDE ČASTO AŽ VTEDY, KEĎ JE NENÁVRATNE ZNIČENÝCH 80 % TKANIVA. ZAČIATOK OCHORENIA VŠAK MÔŽE ODHALIŤ PREVENCIA. ČÍM SKÔR JE CHOROBA DIAGNOSTIKOVANÁ, TÝM JEDNODUCHŠIA A EFEKTÍVNEJŠIA JE LIEČBA. AMBULANCIE BUDÚ OTVORENÉ NA SVETOVÝ DEŇ OBLIČIEK VO ŠTVRTOK 9. MARCA. PREVENTÍVNE VYŠETRENIE JE ZADARMO, BEZ OBJEDNANIA A V ORDINÁCII NEZABERIE VIAC AKO 10 MINÚT. AKCIA JE URČENÁ IBA PRE DOSPELÝCH. DIALYZAČNÉ STREDISKÁ SÚ NA ORAVE V DOLNOM KUBÍNE A V TRSTENEJ. HORNOORAVSKÉ STREDISKO JE V PLNEJ PREVÁDZKE UŽ PRIBLIŽNE 3 ROKY.

DIALÝZA V TRSTENEJ NASTÚPILA CESTU K DLHODOBEJ ÚSPEŠNOSTI TIEŽ V TRANSPLANTAČNOM PROGRAME. V SÚČASNOSTI ŽIJE NA ORAVE S FUNGUJÚCOU TRANSPLANTOVANOU OBLIČKOU TAKMER 60 OSÔB.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*