PRVÉ SLOVENSKÉ BIOMASOVÉ LOGISTICKÉ CENTRUM

PRVÉ SLOVENSKÉ BIOMASOVÉ LOGISTICKÉ CENTRUM OTVORILI V KYSUCKOM LIESKOVCI V RÁMCI ZÁVEREČNEJ KONFERENCIE PROJEKTU „BIOMASOVÉ LOGISTICKÉ CENTRUM“. JEHO VYBUDOVANIE SI POČAS ŠIESTICH ROKOV VYŽIADALO INVESTÍCIU PRIBLIŽNE 6,5 MILIÓNA EUR.

PROJEKT JE REALIZOVANÝ PROSTREDNÍCTVOM NÓRSKEHO FINANČNÉHO MECHANIZMU A SPOLUFINANCOVANÝ ZO ŠTÁTNEHO ROZPOČTU SLOVENSKEJ REPUBLIKY V RÁMCI PROGRAMU ZELENÉ INOVÁCIE V PRIEMYSLE. VÝRAZNOU MIEROU PRISPEJE K ZVÝŠENIU PODIELU OBNOVITEĽNÝCH ZDROJOV A TAKISTO PODPORÍ LOKÁLNU EKONOMIKU. VZNIKNE NOVÝCH 33 PRACOVNÝCH MIEST. PROJEKT ZAHŔŇA AJ NOVOZAVEDENÉ ENVIRONMENTÁLNE TECHNOLÓGIE. OTVORENIE NOVÉHO BIOMASOVÉ LOGISTICKÉ CENTRUM PREDSTAVUJE INOVATÍVNY SPÔSOB AKO ROZVÍJAŤ A ZABEZPEČOVAŤ LOKÁLNE DODÁVKY DREVNÝCH BIOPALÍV MALÝM I VEĽKÝM ODBERATEĽOM PRIAMO OD SLOVENSKÉHO VÝROBCU.

CENTRUM OTVORILI ZA ÚČASTI VÝZNAMNÝCH SLOVENSKÝCH A NÓRSKYCH ODBORNÍKOV, KTORÍ SA PODIEĽAJÚ NA PRENOSE SKÚSENOSTÍ A POZNATKOV V OBLASTI VYUŽÍVANIA OBNOVITEĽNÝCH ZDROJOV ENERGIE. NECHÝBALI ZÁSTUPCOVIA ÚRADU VLÁDY SR, VEĽVYSLANKYŇA NÓRSKEHO KRÁĽOVSTVA NA SLOVENSKU INGA MAGISTAD AKO I VEĽVYSLANEC SLOVENSKA V NÓRSKU FRANTIŠEK KAŠICKÝ.

SUČASŤOU PROGRAMU BOLA AJ KONFERENCIA A ODBORNÉ PREDNÁŠKY PRE ŠTUDENTOV.

PODUJATIE ZORGANIZOVALI ZDRUŽENIE BIOMASA A SPOLOČNOSŤ BIOPEL, KTORÉ AJ TAKÝMTO SPÔSOBOM POKRAČUJÚ V AKTIVITÁCH ZAMERANÝCH NA ZVYŠOVANIE POVEDOMIA O OBNOVITEĽNÝCH ZDROJOCH ENERGIE PO CELOM SLOVENSKU.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*