SLOVAKIA BOXING CUP HOSTIL BOXEROV Z 20 KRAJÍN SVETA

NAJVÄČŠÍ EURÓPSKY TURNAJ V BOXE ZAŽILI ÚČASTNÍCI V ORAVSKEJ OBCI KLIN. OJEDINELÁ RARITA PRILÁKALA VIAC AKO TRISTO BOXEROV Z 20 KRAJÍN SVETA. PRIŠLI DOKONCA AJ VÝPRAVY Z IZRAELA, SRÍ LANKY ČI KAZACHSTANU. DLHO OČAKÁVANÉ SÚBOJE SA NIESLI NIELEN V ZNAMENÍ TVRDÝCH ÚDEROV, ALE I VZNIKU NOVÝCH PRIATEĽSTIEV A VÝBORNEJ ATMOSFÉRY.

MEDZINÁRODNÝ TURNAJ SLOVAKIA BOXING CUP PRIPRAVIL BOX CLUB TRIEBEĽ. SÚŤAŽILO SA V TROCH RINGOCH, V KTORÝCH SA PREDVIEDLI NIELEN ZAČIATOČNÍCI, ALE I PROFESIONÁLNI MAJSTRI.

FANÚŠIKOV POTEŠILO NAJMÄ ORAVSKÉ ZASTÚPENIE SÚRODENCOV TRIEBEĽOVCOV Z DOMÁCEHO KLUBU. JESSICA, ALEX I ALICA ZABOJOVALI O ZLATÉ MEDAILY. V JEDNOTLIVÝCH SÚBOJOCH PREDVIEDLI SVOJ TALENT, ŠPORTOVÉ NASADENIE A TAKISTO AJ VEĽKÚ TÚŽBU PO VÍŤAZSTVE. ŤAŽILI NIELEN Z ÚŽASNEJ DYNAMIKY, ALE I RÝCHLYCH PRECHODOV DO ÚTOKU. ODNIESLI SI ZASLÚŽENÝ OBDIV ROZHODCOV.

BOXERSKÝ MARATÓN VYVRCHOLIL FINÁLOVÝMI ZÁPASMI. FANÚŠIKOVIA SA DOČKALI SÚBOJOV TÝCH NAJLEPŠÍCH PÄSTIAROV. NA TURNAJI UKÁZALI VIACERÍ SVOJE KVALITY A PREDVIEDLI VYROVNANÉ ZÁPASY. ROZHODOVALI TU ALE MOMENTY, V KTORÝCH BOL SILNEJŠÍ SÚPER RAZANTNEJŠÍ. DIVÁCI TAK VIDELI DESIATKY ZAUJÍMAVÝCH BOJOVNÝCH DUELOV.

ZO SLOVENSKÝCH BOXEROV ZÍSKALA PRVÉ MIESTO V KATEGÓRII JUNIORIEK DO 57 KG JESSICA TRIEBEĽOVÁ A V KATEGÓRII JUNIOROV DO 60 KG ALEX TRIEBEĽ.
PODĽA POČTU ZÍSKANÝCH ZLATÝCH MEDAILÍ SA UMIESTNILI NA 1 MIESTE BOXERI Z ČR S 5 MEDAILAMI, NA 2 MIESTE SO 4 MEDAILAMI SLOVENSKÍ BOXERI A NA 3. MIESTE S POČTOM 3 ZLATÝCH MEDAILÍ TALIANSKO, UKRAJINA, RUSKO A POĽSKO.