TERCHOVÁ OŽILA JÁNOŠÍKOVÝMI DŇAMI

V TERCHOVEJ BOL UŽ 53.ROČNÍK FOLKLÓRNEHO FESTIVALU JÁNOŠÍKOVE DNI. V PROGRAME SA PREDSTAVILO VIAC AKO 1200 ÚČINKUJÚCICH ZO SLOVENSKA A ZAHRANIČIA.

HUDOBNÚ TRADÍCIU SI PRIPOMENULI V TERCHOVEJ AJ VĎAKA PREZENTÁCII FOLKLÓRNEJ HUDBY A ĽUDOVÝCH REMESIEL. JÁNOŠÍKOVE DNI ORGANIZUJE OBEC TERCHOVÁ, ŽILINSKÝ SAMOSPRÁVNY KRAJ, KRAJSKÉ KULTÚRNE STREDISKO V ŽILINE A MESTO ŽILINA. KONAJÚ SA POD ZÁŠTITOU MINISTRA KULTÚRY SR MAREKA MAĎARIČA.

V TOMTO ROKU SA PODUJATIE NIESLO V ZNAMENÍ POČETNÝCH VÝROČÍ TERCHOVSKÝCH OSOBNOSTÍ A UDALOSTÍ.
ZVUK 3:
NA HLAVNOM PÓDIU SA VYSTRIEDALI ÚČINKUJÚCI ZO SLOVENSKA A ZAHRANIČIA. DOMÁCE FOLKLÓRNE SÚBORY VYSTRIEDALI NA ŠTYROCH PÓDIÁCH FOLKLÓRNI NADŠENCI Z TURECKA, POĽSKA A Z ČIECH. NECHÝBALO ANI ORAVSKÉ ZASTÚPENIE.

OKREM FOLKLÓRU BOLI PRIPRAVENÉ KONCERTY WORLD MUSIC, VÝSTAVY, PREZENTÁCIE REMESIEL, PREMIETANIE FILMOV, OHŇOSTROJ A INÉ SPRIEVODNÉ ATRAKCIE. SÚČASŤOU FESTIVALU BOLA I SVÄTÁ OMŠA ZA NOSITEĽOV ĽUDOVÝCH TRADÍCIÍ A TRADIČNÝ OZDOBENÝ KONSKÝ SPRIEVOD S ĽUDOVÝMI MUZIKANTMI. PROGRAM OŽIVILA AJ TERCHOVSKÁ MUZIKA. TÁ JE V MEDZINÁRODNOM ZOZNAME UNESCO UŽ DVA ROKY. TISÍCKY NÁVŠTEVNÍKOV AJ TENTO ROK ZAŽILI NEOPAKOVATEĽNÚ ATMOSFÉRU TRADIČNÝCH ĽUDOVÝCH MELÓDIÍ.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*