TRSTENSKÝ POHÁR V KARATE

MLADÍ PERSPEKTÍVNI KARATISTI Z CELÉHO SLOVENSKA SI UŽ DEVÄTNÁSTY KRÁT ZMERALI SVOJE SILY. NA TRSTENSKÝ POHÁR KARATE A MAJSTROVSTVÁ STREDOSLOVENSKÉHO ZVÄZU KADETOV A JUNIOROV 2016 AKO I 1. KOLO STREDOSLOVENSKÉHO POHÁRA MLÁDEŽE 2016 PRIŠLO DO TVRDOŠÍNA TAKMER 350 ŠPORTOVCOV Z 36 KLUBOV.

KVALITNE ZORGANIZOVANÝ TURNAJ JE VÝSLEDKOM DLHOROČNEJ PRÁCE KARATE KLUBU TRSTENÁ. JEHO PREDSEDA A ZÁROVEŇ TRÉNER, JOZEF ŠTEFANIDES, ZASVÄTIL TOMUTO ŠPORTU UŽ 35 ROKOV, POČAS KTORÝCH VYCHOVAL MNOHÝCH ÚSPEŠNÝCH REPREZENTANTOV. V ZBIERKE CENNÝCH KOVOV TRSTENSKÝCH KARATISTOV NECHÝBA ANI NIEKOĽKO TITULOV MAJSTRA SLOVENSKA, ALE I VÝHRA SVETOVÉHO POHÁRA.

CENNÉ SKÚSENOSTI, KTORÉ JOZEF ŠTEFANIDES DLHÉ ROKY ODOVZDÁVA SVOJIM ZVERENCOM, SI PRINIESOL I Z JAPONSKÉHO OSTROVA OKINAWA, KTORÝ SA POVAŽUJE ZA KOLÍSKU VZNIKU MODERNÉHO KARATE.

TRSTENSKÝ POHÁR V KARATE ODŠTARTOVAL SÚBORNÝM CVIČENÍM KATA. SVOJE NATRÉNOVANÉ TECHNIKY PREUKAZOVALI S VYSOKÝM NASADENÍM A CHUŤOU MNOHÍ ÚČASTNÍCI. TURNAJ POKRAČOVAL SÚŤAŽAMI V ŠPORTOVOM ZÁPASE KUMITE. VO FINÁLOVOM ZÁPASE KARATISTI SVOJE SÚBOJE VYSTUPŇOVALI A PREDVIEDLI VEĽMI BOJOVNÉ VÝKONY.

DOMÁCI KARATE KLUB TRSTENÁ DO SÚŤAŽE ZAPOJIL 18 ÚČASTNÍKOV. ZLATO VYBOJOVALA V KATEGÓRII STARŠIE ŽIAČKY DO 35 KG V KUMITE NINA GADZMANOVÁ. PEKNÚ BRONZOVÚ MEDAILU SI ODNIESLI V KATA HRUBCOVÁ KLÁRA. V KUMITE ZÍSKALI TRETIE MIESTA MATEJČÍK MICHAEL, VILČINSKÁ ANNAMÁRIA A ZULKO JAKUB.

VÍŤAZI SI ODNIESLI OKREM MEDAILÍ, DIPLOMOV A POHÁROV AJ MNOHÉ SKÚSENOSTI. CELÝ ČAS ICH PODPOROVALO I ŠPORTOVO NALADENÉ PUBLIKUM, RODIČIA A TRÉNERI.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*