ZAČALA SA PÍSAŤ HISTÓRIA ŽENSKÉHO BOXU NA SLOVENSKU

ORDU – V nedeľu 18. septembra odštartovali Majstrovstvá Európy mladších a starších dorasteniek v Turecku. Na šampionát vycestovala aj jediná reprezentantka našej krajiny Jessica Triebeľová.

Nenápadné dievča z oravskej dediny valcuje svojich súperov v ringu rad radom. Boxu, ku ktorému ju priviedol otec Peter Triebeľ sa venuje už od malička. Päť rokov tvrdo a poctivo trénovala a čakala na svoj veľký deň – svoju premiéru na európskych majstrovstvách v boxe.

Zo začiatku to nevyzeralo Ružovo

Sny o veľkej  účasti na Majstrovstvách Európy sa rozplynuli v deň, keď od Svetovej boxerskej asociácie (AIBA) prišlo rozhodnutie, že Jessica nemôže v boxe ďalej pokračovať. Dôvodom bola účasť na kickboxerskej súťaži a hoci sa tomuto kontaktnému športu venovala len tri mesiace, verdikt bol nekompromisný. Jessica ani jej otec a tréner Peter však na box nezanevreli. Mladá Oravčanka sa zúčastňovala tréningových kempoch na Ukrajine a občas jej sparing partnera robil aj mladší brat Alex.

Šťastným dňom sa stal pre boxerskú rodinu z Oravy 21. júl, keď prišiel list z AIBA, v ktorom boli oznámené zmeny pravidiel a medzi nimi aj povolenie k opätovnému štartu boxerov, ktorý mali doteraz dištanc kvôli účasti v inom bojovom športe, čo bol aj príklad Jessici. Okamžite sa naplno pustila do prípravy, zúčastnila sa aj troch medzinárodných turnajov odkiaľ si

Mladá Oravčanka dokázala to, čo sa nepodarilo nikomu

Jessica Triebeľová z Klina absolvovala svoju premiéru na šampionáte a dnes domov vezie zlato. Oporou jej bol jej otec a tréner Peter Triebeľ spolu s ukrajinským trénerom Kupriyanom Huleyom.

V zápase do štvrťfinále padol los na ukrajinskú súperku Jaroslavu Marinčukovu, s ktorou si Jessica poradila víťazstvom 3:0 na body. V semifinálovom dueli ju čakala Elise Jacqueline Glynnovú z Anglicka a svojim výkonom si mladá boxerka vybojovala jednoznačne víťazstvo u všetkých rozhodcov. Veľkým dňom bol pondelok, kedy sa v poobedňajších hodinách začalo očakávané finále.

V ringu čakala Jessicu ruská pästiarka Valeria Rodionová, s ktorou už mala skúsenosť z turnaja v Srbsku. Vtedy si na konto pripísala svoju prvú prehru. Päť rokov tvrdej driny, odriekania a poctivých tréningov však v konečnom dôsledku priniesli úspech. Talentovaná Kliňanka porazisla svoju súperku 2:1 na body a stala sa tak prvou Majsterkou Slovenska.

„Naša výprava bola v zložení jedna boxerka a dvaja tréneri a urobili sme fantastický výkon v porovnaní s niektorými početnejšími výpravami, ktorý priviezli 20 boxerov a neprebojovali sa ani do finále. Sen sa stal skutočnosťou, po prvý krát sme počuli na Majstrovstvách slovenskú hymnu a Jessica si to celé užíva“, neskrýval radosť otec Peter.

Týmto úspechom sa začala písať história slovenské boxu. Jessicina snaha však zďaleka nekončí, jej snom sú Olympijské hry v Tokiu 2020.

 

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*