ZÁCHRANÁRI V PLNOM NASADENÍ PRI GULÁŠI AJ PRI POMOCI

TENTO ROK SA OPÄŤ STRETLI ZÁCHRANÁRI, ABY SI ZMERALI SVOJE GURMÁNSKE SILY. PIATEHO ROČNÍKA MEDZINÁRODNÝCH MAJSTROVSTIEV SLOVENSKA ZÁCHRANNÝCH ZLOŽIEK VO VARENÍ KOTLIKOVÉHO GULÁŠU V KRUŠETNICI SA ZÚČASTNILO 54 DRUŽSTIEV. NECHÝBALO ANI ZASTÚPENIE ZO ZAHRANIČIA.

NA PODUJATÍ, KTORÉ PRIPRAVILO ORAVA RESQUE SYSTEM, SA STRETLI DOBROVOĽNÍCI, ALE I PROFESIONÁLI, KTORÍ ZACHRAŇUJÚ ĽUDSKÉ ŽIVOTY. DESAŤ ZÁCHRANÁRSKYCH TÍMOV SÚŤAŽILO AJ S ĎALŠÍMI, KTORÍ IM POČAS ROKA POMÁHAJÚ PRI ICH ČINNOSTI.

O TOM, ŽE ZÁCHRANÁRI POMÁHAJÚ VŽDY A VŠADE, SVEDČILA I MOŽNOSŤ DAROVANIA KRVI, KTORÚ NA SÚŤAŽI REALIZOVALA NÁRODNÁ TRANSFÚZNA SLUŽBA MARTIN.

HLAVNOU ČASŤOU PROGRAMU VŠAK BOLO PRÍPRAVA GULÁŠU. SÚŤAŽIACI VARILI ZO SVOJICH SUROVÍN. I KEĎ DRUŽSTVÁ SVOJE RECEPTY POZORNE STRÁŽILI, NAJLEPŠOU INGREDIENCIOU BOLA DOBRÁ NÁLADA. AKO SA ZAPĹŇALI KOTLÍKY SUROVINAMI, POSTUPNE SA ZAČALA OKOLÍM ŠÍRIŤ VÔŇA, KTORÁ PRILÁKALA MNOŽSTVO DIVÁKOV.

ZASLÚŽENÉ VÍŤAZSTVO SI ODNIESLO DRUŽSTVO RODINA Z KRUŠETNICE. NA DRUHOM MIESTE SKONČILI ZÁCHRANÁRI Z ORS, TRETÍ NAJLEPŠÍ GULÁŠ UVARIL ZÁCHRANÁRI Z TRSTENEJ. NASADENIE TÝCH, KTORÍ POMÁHAJÚ JE NAOZAJ VEĽKÉ NIELEN PRI VARENÍ, ALE AJ PRI PRÁCI. TÍMY SÚ TOTIŽ NEUSTÁLE V POHOTOVOSTI.

PRI PENZIÓNE POHODA BOL PRE VŠETKÝCH ÚČASTNÍKOV PRIPRAVENÝ SPRIEVODNÝ PROGRAM. NECHÝBALI ATRAKCIE PRE DETI, TOMBOLA, LET VRTUĽNÍKOM A KULTÚRNY PROGRAM.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*