BABIA HORA PATRILA SPOMIENKE NA PÁPEŽA

V OBCI ORAVSKÁ POLHORA BOL UŽ 19. ROČNÍK VÝSTUPU NA BABIU HORU A 4. STRETNUTIE MLADÝCH S JÁNOM PAVLOM II. PAMÄTNÍK JÁNA PAVLA II. BOL NA VRCHOLE BABEJ HORY OSADENÝ A SLÁVNOSTNE ODHALENÝ 17. AUGUSTA 1996. ODVTEDY SA TAM STRETÁVAJÚ ÚČASTNÍCI ZO SLOVENSKEJ A POĽSKEJ STRANY.

TROJDŇOVÉ PODUJATIE PRIPRAVILA FARNOSŤ ORAVSKÁ POLHORA, V SPOLUPRÁCI S OBCOU A DOBROVOĽNÍKMI. V TRADÍCII POKRAČOVALI V NOVEJ ORGANIZÁTORSKEJ ZOSTAVE. OKREM SPRÍTOMNENIA NEZABUDNUTEĽNÉHO SVÄTÉHO OTCA, VYTVORILI PRIESTOR NA SPOLOČNÉ ZÁŽITKY, SPOJENÉ SO STRETNUTÍM MLADÝCH.

PROGRAM ZAČAL UŽ V PIATOK SVÄTOU OMŠOU. CELEBROVAL JU KŇAZ MAREK ULIČNÝ. V HOMÍLII SA PRIHOVÁRAL HLAVNE MLADÝM ĽUĎOM, PRIČOM ZDÔRAZNIL ICH HODNOTU A DÔSTOJNOSŤ.

SOBOTŇAJŠÍ PROGRAM POKRAČOVAL VÝSTUPOM NA BABIU HORU, KDE BOLA SLÁVNOSTNÁ BOHOSLUŽBA. PRIŠLO TU NIEKOĽKO STOVIEK ÚČASTNÍKOV. NOVINKOU BOL NEDEĽNÝ CYKLISTICKÝ OKRUH POD BABOU HOROU. PRE ÚČASTNÍKOV BOLA PRIPRAVENÁ TRAŤ S DĹŽKOU 40 KM A SKRÁTENÁ VERZIA S DĹŽKOU 30 KM.

MENO SV.OTCA JE S ORAVSKOU POLHOROU SPOJENÉ AJ VĎAKA SOCHE A NÁMESTIU NESÚCE MENO PÁPEŽA. V OBCI VZNIKLA AJ NADÁCIA JÁNA PAVLA II.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.