CESTA ORAVY │240. VÝROČIE MESTA NÁMESTOVO

VZÁCNE KNIHY ZO 16.STOROČIA, ORIGINÁLNE PRACOVNÉ NÁSTROJE, ĽUDOVÁ TVORBA, ALE AJ FILMOVÝ DOKUMENT O ORAVE. AJ TO BOLO SÚČASŤOU OTVORENIA VÝSTAVY ORAVSKEJ HISTÓRIE S NÁZVOM CESTA ORAVY.

O TOM, ŽE ORAVA JE SVETOVÝ UNIKÁT, SVEDČIA MNOHÉ ARTEFAKTY NESMIERNEJ KULTÚRNEJ HODNOTY, KTORÉ MÔŽU NÁVŠTEVNÍCI NA EXPOZÍCII VIDIEŤ. ORAVA SA PÝŠI MNOHÝMI ZAUJÍMAVOSŤAMI A VZÁCNYMI PREDMETMI, KTORÉ JE MOŽNÉ OBJAVIŤ IBA NA VÝSTAVE V NÁMESTOVE V KULTÚRNOM DOME.

SÚČASŤOU VÝSTAVY BOLA SLÁVNOSTNÁ VERNISÁŽ SPOJENÁ S PREDNÁŠKAMI A KULTÚRNYM PROGRAMOM. NÁVŠTEVNÍCI TAK ZÍSKALI KRÁTKY PREHĽAD O HISTÓRII REGIÓNU.

PODUJATIE PRIPRAVILI STAVEBNINY GRÍGEĽ MARIÁN A KULTÚRNE CENTRUM NÁMESTOVO SPOLU S ĎALŠÍMI SPOLUORGANIZÁTORMI, HOSŤAMI A ODBORNÍKMI Z OBLASTI ETNOGRAFIE. SPOJILI HO S OSLAVAMI 240. VÝROČIA MESTA NÁMESTOVO. VĎAKA TÝMTO PRIAZNIVCOM HISTÓRIE AJ MLADÁ GENERÁCIA ZÍSKA VZŤAH K SVOJMU DOMOVU A KULTÚRNEMU DEDIČSTVU, KTORÝ ZANECHALI NAŠI PREDKOVIA. VÁŽIŤ SI ŤAŽKÚ PRÁCU A ĽUDSKÉ HODNOTY AJ TOMU NÁS UČÍ POSOLSTVO, KTORÉ ORAVČANIA ZANECHALI.

VÝSTAVA JE SPRÍSTUPNENÁ AJ ŠIROKEJ VEREJNOSTI DO KONCA JANUÁRA 2017.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.