Cesta Oravy 2016

Vzácne knihy zo 16.storočia, originálne pracovné nástroje, ľudová tvorba, ale aj filmový dokument o Orave. Aj to bolo súčasťou otvorenia výstavy oravskej histórie s názvom Cesta Oravy.

O tom, že Orava je svetový unikát, svedčia mnohé artefakty nesmiernej kultúrnej hodnoty, ktoré môžu návštevníci na expozícii vidieť. Orava sa pýši mnohými zaujímavosťami a vzácnymi predmetmi, ktoré je možné objaviť iba na výstave v Námestove v kultúrnom dome.

Súčasťou výstavy bola slávnostná vernisáž spojená s prednáškami a kultúrnym programom. Návštevníci tak získali krátky prehľad o histórii regiónu.

Podujatie pripravili Stavebniny Grígeľ Marián a Kultúrne centrum Námestovo spolu s ďalšími spoluorganizátormi, hosťami a odborníkmi z oblasti etnografie. Spojili ho s oslavami 240. výročia mesta Námestovo. Vďaka týmto priaznivcom histórie aj mladá generácia získa vzťah k svojmu domovu a kultúrnemu dedičstvu, ktorý zanechali naši predkovia. Vážiť si ťažkú prácu a ľudské hodnoty aj tomu nás učí posolstvo, ktoré oravčania zanechali.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.