ČÍNA NA ZÁKLADNEJ ŠKOLE V MÚTNOM

DETI ZO ZÁKLADNEJ ŠKOLY V MÚTNOM MALI JEDINEČNÚ MOŽNOSŤ UČIŤ SA ČÍNSKU KALIGRAFIU. NA POZVANIE STAROSTU OBCE MARIÁNA MURÍNA TU PRIŠLI DELEGÁTI Z ČÍNY. OKREM SPOZNÁVANIA TRADÍCII A ZAUJÍMAVOSTÍ ORAVSKÉHO REGIÓNU SPOLOČNE DISKUTOVALI AJ O MOŽNOSTI SPOLUPRÁCE S ČÍNSKYMI ŠKOLAMI.

ORAVSKÉ DETI SA VĎAKA ČÍNSKEJ NÁVŠTEVE DOZVEDELI NOVÉ INFORMÁCIE O KULTÚRE A O ŽIVOTE V KRAJINE. VÝMENNÝ PROGRAM BOL OBOHACUJÚCI. ŽIACI NADOBUDLI PRÍJEMNÉ ZÁŽITKY A ZÁROVEŇ SA UTVORILI NOVÉ PRIATEĽSKÉ VZŤAHY. ZÁKLADNÁ ŠKOLA PODPORUJE VÝMENNÉ POBYTY SO ZAHRANIČÍM UŽ DLHŠIU DOBU. NIEKOĽKO ROKOV SPOLUPRACUJÚ S BIELORUSKOM A V SÚČASNOSTI ZAČÍNAJÚ AJ SPOLUPRÁCU S POĽSKOM. NOVÉ PRIATEĽSKÉ KONTAKTY S ČÍNOU IM PONÚKAJÚ ĎALŠIE MOŽNOSTI.

ATRAKTÍVNOU PRE ŽIAKOV BOLA OKREM UKÁŽKY BOJOVÉHO UMENIA AJ ČÍNSKA KALIGRAFIA. NAPÍSAŤ SVOJE MENO PROSTREDNÍCTVOM ČÍNSKYCH ZNAKOV DOSTALI VIACERÍ.

ZÁKLADNÚ ŠKOLU NAVŠTEVUJE V SÚČASNOSTI TAKMER ŠTYRISTO ŽIAKOV. VÝMENNÉ POBYTY IM OKREM SKÚSENOSTI ZO ŽIVOTA V INEJ KRAJINE ROZŠIRUJÚ OBZORY A ZÁROVEŇ PONÚKAJÚ NOVÉ ŠTUDIJNÉ MOŽNOSTI A NESKÔR AJ PRACOVNÉ UPLATNENIA.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.