DEDINA ROKA MÁ TRADÍCIU, KTORÁ CHUTÍ

GORAL MÁ VIERU, RODINU A PRÁCU. SLOVÁ, KTORÉ ZAZNELI NA GORALSKOM FESTIVALE ZABÍJAČKOVÝCH ŠPECIALÍT V ORAVSKEJ POLHORE, PRIPOMENULI ÚČASTNÍKOM TRADÍCIE NAŠICH STARÝCH OTCOV. ORAVSKÝ FESTIVAL V NAJSEVERNEJŠEJ OBCI SLOVENSKA JE PODUJATIE, NA KTOROM SA AJ TENTO ROK STRETLI RODINY, PRIATELIA, TURISTI A MILOVNÍCI ZIMNÝCH ŠPORTOV NIELEN KVÔLI ZÁBAVE, ALE NAJMÄ UTUŽENIU VZŤAHOV, KUCHÁRSKEMU UMENIU A NÁVRATU K TRADÍCIÁM.

DEDINA ROKA PRIPRAVUJE PODUJATIE, KTORÉ SA UŽ 6 ROKOV TEŠÍ VEĽKEJ O BĽUBE, O ČOM SVEDČÍ NAJMÄ VYSOKÁ NÁVŠTEVNOSŤ. HLAVNOU MYŠLIENKOU FESTIVALU JE SPOJIŤ ĽUDÍ V OBCI POD BABOU HOROU A OBNOVIŤ TRADÍCIU DOMÁCICH ZABÍJAČIEK A VÝROBY MÄSOVÝCH VÝROBKOV, KTORÉ SA VYZNAČUJÚ ROZMANITOSŤOU CHUTÍ. DEDINA, KTORÁ JE ZNÁMA NAJMÄ SVOJOU VALAŠSKOU KULTÚROU A GAJDOŠSKÝMI TRADÍCIAMI, SA SNAŽÍ PRIVÁDZAŤ AJ MLADŠIE GENERÁCIE K MIESTNEMU FOLKLÓRU A GASTRONÓMII.

O SÚŤAŽ VO VÝROBE NAJLEPŠÍCH ZABÍJAČKOVÝCH ŠPECIALÍT PREJAVILO ZÁ UJEM SEDEM TÍMOV Z CELÉHO SLOVENSKA. DOMÁCE KLOBÁSY, JATERNICE, PEČENÉ MÄSO, SLANINA, ŠKVARKY, KAPUSTNICA A ĎALŠIE GURMÁNSKE VÝROBKY ROZVONIAVALI Z KAŽDEJ STRANY.

O TOM, ŽE VEK JE LEN ČÍSLO, SVEDČILA ÚČASŤ NAJSTARŠIEHO GURMÁNA. 82 – ROČNÝ ANTON MUCHA Z TEPLIČIEK PREDVIEDOL SO SVOJIM TÍMOM TAKISTO VÝROBU KVALITNÝCH A CHUTNÝCH VÝROBKOV.

AJ KEĎ BOL VÍŤAZOM KAŽDÝ, POROTA OHODNOTILA TOHO NAJLEPŠIEHO Z NAJLEPŠÍCH. PRVÉ MIESTO ZÍSKAL TÍM PENZIÓN HRUBJAK Z ORAVSKEJ POLHORY.

NAJVÄČŠIE OCENENIE ZÍSKAL A ABSOLÚTNYM VÍŤAZOM ZA PESTRÉ A RÔZNORODÉ ŠPECIALITY SA STAL TÍM LEVIČSKÝ ŠPECIALISTI.

ZABÍJAČKA BOLA OPÄŤ SPREVÁDZANÁ FOLKLÓRNYM PROGRAMOM A ZABÍJAČKOVOU VESELICOU.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.