DEŇ PATRIL NAOZAJ VŠETKÝM

MYŠLIENKA „KDE JE VÔĽA, JE AJ CESTA“ ODZNELA NA NAJVÄČŠOM NEZISKOVOM FESTIVALE NA SLOVENSKU. ŠTVRTÝ ROČNÍK PODUJATIA „DEŇ PRE VŠETKÝCH“ DOSLOVA GRADOVAL PO VŠETKÝCH STRÁNKACH. ORGANIZÁTORI Z KAF PROJEKTU V SPOLUPRÁCI SO STOVKOU DOBROVOĽNÍKOV PRIPRAVILI NIELEN MNOŽSTVO ATRAKTÍVNYCH VYSTÚPENÍ, ALE AJ SPRIEVODNÉHO PROGRAMU.
„DEŇ PRE VŠETKÝCH“ ALEBO „FESTIVAL TOHO, ČO SPOLU DOKÁŽEME“ VYSTIHUJE SLOVÁ MLADÉHO LÍDRA MARIÁNA KASANA O SILE PRIATEĽSTVA A OCHOTE ROBIŤ DOBRÉ VECI. PRÍPRAVY NA NAJVÄČŠÍ NEZISKOVÝ FESTIVAL TRVALI CELÝ ROK.
NA NÁBREŽIE ORAVSKEJ PRIEHRADY PRIŠLI TISÍCKY ĽUDÍ. NEODRADILO ICH ANI DAŽDIVÉ POČASIE. PROGRAM BOL SÚČASNE NA TROCH PÓDIÁCH. JEDNOU Z NOVINIEK BOLA DEDINKA STAGE, KDE OKREM FOLKLÓRNEJ HUDBY A TANCA MOHLI NÁVŠTEVNÍCI VIDIEŤ TRADIČNÉ ĽUDOVÉ REMESLÁ. ATRAKTÍVNYM BOL AJ WORKSHOP POD VEDENÍM TANEČNÍKA BRUISE ZO SKUPINY OLD SCHOOL BROTHERS. PRIESTOR DOSTALI AJ ORAVSKÍ AMATÉRSKI FOTOGRAFI, KTORÍ PREZENTOVALI SVOJE UMELECKÝ VÝTVORY.
POHLADENÍM PRE OKO DIVÁKA BOLA MÓDNA PREHLIADKA A DIVADLO. VŠETCI HOKEJOVÍ FANÚŠIKOVIA SA POTEŠILI AUTOGRAMIÁDE S EXHIBIČNÝM ZÁPASOM SLOVENSKÝCH HOKEJOVÝCH HVIEZD, KDE NECHÝBALA ANI DRAŽBA DRESU S PODPISMI. O ADRENALÍNOVÝ ZÁŽITOK SA POSTARALA EXHIBÍCIA MIESTNEJ SKUPINY NORTH CULT. VEĽKÝM LÁKADLOM BOLI KONCERTY V BARON PUBE ČI NA MIESTNOM AMFITEÁTRI. VYSTÚPILI VIACERÍ ZNÁMI SLOVENSKÍ HUDOBNÍCI A SPEVÁCI. PREZENTOVALI SA VŠAK AJ MLADÉ ZAČÍNAJÚCE KAPELY.
VYVRCHOLENÍM PROGRAMU BOL KONCERT SPEVÁKA PETRA CMORÍKA S ORCHESTROM VIRTUOSO. 50-ČLENNÝ ORCHESTER SPREVÁDZAL AJ NEODMYSLITEĽNÝ SCÉNICKÝ TANEC. ZÁVER PATRIL HUDOBNÍKOVI MARIÁNOVI ČEKOVSKÉMU A JEHO KAPELE.
FESTIVAL BOL TENTO ROK OKREM KVALITNEJ HUDBY A ZAUJÍMAVÝCH VYSTÚPENÍ PLNÝ AJ ĎALŠÍCH SPRIEVODNÝCH ATRAKCIÍ PRE DETI ČI DOSPELÝCH. DEŇ TAK PATRIL NAOZAJ VŠETKÝM.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*