Detská ľudová hudba z Oravskej Polhory zbiera úspech za úspechom

Detská ľudová hudba z Oravskej Polhory zbiera úspech za úspechom. Po svojom dvojročnom pôsobení a mnohých vystúpeniach na Slovensku či v zahraničí vydali aj svoje prvé CD.
Malí folkloristi Martin Machajda, Tatiana Machajdová, Kristínka Tropeková a Anton Štefaniak pôsobia v Polhorskej muzike už dva roky. Pod vedením Zuzany Machajdovej vystupovali na viacerých festivaloch, koncertoch či kultúrnych podujatiach. Ľudová hudba sa postupne vyprofilovala ako výrazný súbor a pomerne rýchlo zaujala miesto v bohatom hudobnom priestore Oravského regiónu. Ich úspechom boli aj prvenstvá na mnohých súťažiach. Svoje dobré meno majú i v zahraničí.
Napriek tomu, že existujú len krátko, vydali aj svoje prvé CD. Ich repertoár tvoria hlavne vianočné piesne z Oravskej Polhory. Spojením individuálnych kvalít týchto malých muzikantov tak vznikla akási zbierka goralských piesní, ktoré chcú uchovať aj pre ďalšie generácie.
Polhorská muzika inšpirovala i ďalších nadšencov. S ďalšími takmer 50 deťmi pôsobia aj v speváckom súbore Studnička spod Babej hory.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.