DHZ V MÚTNOM DOSTAL REPASOVANÚ TATRU

V ORAVSKOM REGIÓNE PRIBUDLO DOBROVOĽNÝM HASIČSKÝM ZBOROM AJ V TOMTO ROKU NIEKOĽKO NOVÝCH VOZIDIEL. ZREPASOVANÚ TATRU ODOVZDALI AJ V OBCI MÚTNE, ZA PRÍTOMNOSTI STAROSTU OBCE MARIÁNA MURÍNA A DOBROVOĽNÝCH HASIČOV, ZÁSTUPCOVIA VLÁDY ČI PROFESIONÁLNYCH HASIČOV .

DOBROVOĽNÍ HASIČI PÔSOBIA V OBCI UŽ 82 ROKOV. V SÚČASNOSTI TU PRACUJE 80 DOBROVOĽNÍKOV. TÍ SA MNOHOKRÁT VYZNAMENALI PRI HASENÍ POŽIAROV RODINNÝCH DOMOV, ALE TAKISTO POMÁHALI AJ V OKOLÍ NAJMÄ PRI HASENÍ LESNÝCH ČI POĽNÝCH POŽIAROV. OKREM INÉHO ZACHRAŇUJÚ AJ PRI POVODNIACH A ĎALŠÍCH ŽIVELNÝCH POHROMÁCH. SÚ TAKISTO SÚČASŤOU VÝZNAMÝCH SPOLOČENSKÝCH A KULTÚRNYCH PODUJATÍ V OBCI. STAROSTA OBCE MARIÁN MURÍN, OKREM ICH OBETAVOSTI A NASADENIA, OCEŇUJE AJ ICH PRÁCU S DEŤMI A VÝCHOVNO-PREVENTÍVNE AKCIE MEDZI OBYVATEĽSTVOM. SAMOSPRÁVA ICH PRETO UŽ DLHÉ ROKY PODPORUJE A ZDÔRAZŇUJE DÔLEŽITÚ PRÁCU DOBROVOĽNÍKOV, KTORÍ BEZ OHĽADU NA ODMENU A NA ÚKOR SVOJHO VOĽNÉHO ČASU POMÁHAJÚ ĽUĎOM V NÚDZI.

KOMPLETNE OBNOVENÉ HASIČSKÉ AUTO ODOVZDAL DO UŽÍVANIA DOBROVOĽNÝM HASIČOM MINISTER VNÚTRA SR A PODPREDSEDA VLÁDY RÓBERT KALIŇÁK SPOLU S ĎALŠÍMI PREDSTAVITEĽMI VLÁDY A HASIČSKÉHO A ZÁCHRANNÉHO ZBORU SR. OBEC TAK ZÍSKALA VEĽKOKAPACITNÉ CISTERNOVÉ VOZIDLO TATRA PO KOMPLETNEJ REKONŠTRUKCII.

STAROSTA OBCE PLÁNUJE V BLÍZKEJ BUDÚCNOSTI ROZŠÍRIŤ TECHNICKÉ MOŽNOSTI ZBORU A ZABEZPEČIŤ PRE HASIČOV ĎALŠÍ HASIČSKÝ AGREGÁT, KTORÝ BUDE OBEC FINANCOVAŤ Z VLASTNÝCH ZDROJOV.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.