DIVADLOM ODKRYLI ŽIVÝ PRÍBEH NÁSILIA A ĽUDSKEJ ZLOBY

NATÁLKA BOLA ZDRAVÉ A VESELÉ DVOJROČNÉ DIEŤA. JEJ OSUD VŠAK ZMENILI ŠTYRIA MUŽI, KTORÍ V DOME RÓMSKEJ RODINY SPÔSOBILI POŽIAR. TEN POZNAČIL CELÚ RODINU. ŽIVÝ PRÍBEH NÁSILIA A ĽUDSKEJ ZLOBY JE HLAVNOU TÉMOU INSCENÁCIE O NATÁLKE. MLADÍ HERCI S ŇOU NAVŠTÍVILI UŽ VYŠE DVADSAŤ SLOVENSKÝCH STREDNÝCH ŠKÔL. DOKUMENTÁRNE DIVADLO MOHLI VIDIEŤ AJ ORAVSKÍ ŠTUDENTI.

PILOTNÝ PROJEKT, KTORÝ REALIZUJE ČINOHRA SND, VYCHÁDZA ZO SKUTOČNÉHO PRÍBEHU ZO SUSEDNEJ ČESKEJ REPUBLIKY Z ROKU 2009. POZORNOSŤ MLADÉHO DIVÁKA UPRIAMUJE NA PROBLEMATIKU EXTRÉMIZMU, RASIZMU, ALE I HOLOKAUSTU A TOTALITY. DIVADELNÁ REKONŠTRUKCIA UDALOSTI INTERAKTÍVNE POUKAZUJE AJ NA PRÁCU SÚDNEJ MOCI ČI MEDIÁLNY A POLITICKÝ TLAK. ODKRÝVA AJ POSTOJE, KTORÉ SA ZA TAKÝMI ČINMY UKRÝVAJÚ.

PRÍBEH VYCHÁDZA ZO SPOMIENOK MATKY, KTORÁ JE POPRI TRAGÉDII V RODINE SYMBOLOM OBETAVEJ LÁSKY A ODHODLANIA. TAKISTO HĽADÁ ODPOVEDE NA OTÁZKY KAM SA SPOLOČNOSŤ BEZ HRANÍC A ĽUDSKÝCH HODNÔT POSÚVA.

NATÁLKA NIE JE LEN SVEDECTVOM, ALE AJ ŠTARTOVACÍM BODOM NA DIALÓG. TVORCOVIA PROJEKTU SA ZAMERIAVAJÚ NA POZORNOSŤ MLADÉHO DIVÁKA A VYTVÁRAJÚ PRIESTOR NA VZÁJOMNÚ KOMUNIKÁCIU. ZÁROVEŇ SA SNAŽIA PROSTREDNÍCTVOM DISKUSIE ZVYŠOVAŤ OBČIANSKU ANGAŽOVANOSŤ.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.