FESTIVAL V ZNAMENÍ MAGICKÉHO PRÍRODNÉHO ÚKAZU

NEZVYČAJNÝ PRÍRODNÝ ÚKAZ UŽ 12 ROKOV SPREVÁDZA MEDZINÁRODNÚ PREHLIADKU HORSKÝCH A ADRENALÍNOVÝCH FILMOV. VIDMO JE VYHĽADÁVANÝ FESTIVAL DOBRODRUHOV, CESTOVATEĽOV, MILOVNÍKOV HÔR ČI ADRENALÍNU. FILMOVÝ KLUB 23 AJ TENTO ROK PRIPRAVIL BOHATÚ NÁDIELKU FILMOVÝCH PROJEKCIÍ.

HOSŤOM FESTIVALU BOL SLOVENSKÝ HOROLEZEC PETER HÁMOR. TENTO ROK SVOJIM VÝSTUPOM NA DHAULÁGIRÍ ÚSPEŠNE SKOMPLETIZOVAL VÝSTUPY NA VŠETKÝCH 14 OSEMTISÍCOVÝCH VRCHOLOV. DOPOSIAĽ NAJÚSPEŠNEJŠÍ SLOVENSKÝ VÝŠKOVÝ HOROLEZEC JE JEDINÝM SLOVÁKOM, KTORÝ PO KORUNE ZEME ZÍSKAL AJ KORUNU HIMALÁJÍ.

RODÁK Z POPRADU ZAČAL SVOJU HOROLEZECKÚ KARIÉRU V ROKU 1986 VÝSTUPOM NA PIK KORŽENEVSKEJ V PAMÍRE. NAJÚSPEŠNEJŠÍ ROK V POČTE DOSIAHNUTÝCH VRCHOLOV BOL PRE PETRA HÁMORA ROK 2006, KEDY VYSTÚPIL NA TRI VRCHOLY, MEDZI KTORÝMI NECHÝBALA ANNAPURNA A BROAD PEAK. TIE ZDOLAL AKO PRVÝ SLOVÁK V HISTÓRII.

NA FESTIVALE V DOLNOM KUBÍNE NEBOL PRVÝ KRÁT. NÁVŠTEVNÍKOM TU OPÄŤ POROZPRÁVAL O SVOJICH HIMALÁJSKYCH DOBRODRUŽSTVÁCH. HORSKÝ PROJEKT VIDMO V NIEKOĽKÝCH BLOKOCH PONÚKOL AJ VIACERO ZAHRANIČNÝCH A SLOVENSKÝCH DOBRODRUŽNÝCH FILMOV. POČETNÉ SNÍMKY ZACHYTÁVALI HORSKÚ KULTÚRU A DOKUMENTY PLNÉ EXOTIKY A NEDOTKNUTEJ PRÍRODY.

OKREM PROJEKCIÍ HORSKÝCH FILMOV MALI NÁVŠTEVNÍCI MOŽNOSŤ VIDIEŤ FOTOGRAFICKÉ VÝSTAVY ZAMERANÉ NA SVET HÔR. PREHLIADKA VIDMO OPÄŤ OSLOVILA PRIAZNIVCOV DOBRODRUŽSTVA VŠETKÝCH VEKOVÝCH KATEGÓRIÍ A ZÁROVEŇ INŠPIROVALA POČETNÉ KOMUNITY ĽUDÍ, KTORÉ SA ZAUJÍMAJÚ O AKTÍVNY SPÔSOB ŽIVOTA.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.