HAVARIJNÝ STAV CESTY V ORAVSKEJ LESNEJ

 

ŽILINSKÝ SAMOSPRÁVNY KRAJ MÁ ZÁUJEM RIEŠIŤ KRITICKÚ CESTU V ORAVSKEJ LESNEJ. AKO INFORMOVALA JEHO PREDSEDKYŇA ERIKA JURINOVÁ: „TREBA VŠAK DODRŽAŤ TECHNOLOGICKÉ POSTUPY, ABY SA VOZOVKA PO PÁR MESIACOCH NEROZPADLA. ŽIAĽ REKONŠTRUKCIA PO ZDĹHAVOM VEREJNOM OBSTARÁVANÍ ZAČALA V PODSTATE NA PRAHU ZIMY, ČO BOLO PODĽA NÁZORU ŽUPANKY NEVHODNE NAČASOVANÉ. PRÁCE PO
VYFRÉZOVANÍ VOZOVKY UŽ NEBOLO MOŽNÉ DOKONČIŤ A CESTA JE ROZPADNUTÁ OVEĽA VIAC. V BREZE SA USKUTOČNIL KONTROLNÝ DEŇ, KDE SA PRIORITNE RIEŠIL JEJ HAVARIJNÝ STAV. BOLO NEVYHNUTNÉ PODROBNE ZISTIŤ AKÁ JE SITUÁCIA PO ZIME. NASLEDOVALI MERANIA ÚNOSNOSTI VOZOVKY, ABY SA URČIL NAJVHODNEJŠÍ TECHNOLOGICKÝ SPÔSOB JEJ SÚVISLEJ OPRAVY. KLIMATICKÉ PODMIENKY ZATIAĽ NEUMOŽŇUJÚ KLÁSŤ NOVÝ ASFALTOVÝ POVRCH, PRETOŽE BY TO BOLO VEĽKÝM RIZIKOM. NA ŽILINSKÚ ŽUPU SA S PROSBOU O URGENTNÉ RIEŠENIE OBRÁTIL AJ STAROSTA OBCE ORAVSKÁ LESNÁ MAREK MAJDIŠ. ,,SITUÁCIA V OBCI ORAVSKÁ LESNÁ JE PODĽA NEHO KRITICKÁ, ĽUDIA SI NA POŠKODENEJ CESTE NIČIA SVOJE AUTOMOBILY.“ REKONŠTRUKCIU CESTY II. TRIEDY NA ORAVE ŽUPA HRADÍ Z EUROFONDOV A HOTOVÁ BY MALA BYŤ DO KONCA MÁJA 2018.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.