Kde nás naladíte?

DVB-T alebo klasická televízna anténa

 

Popis:

Pre príjem nášho signálu je potrebné spĺňať následovné 3 kritéria:
1. Musíte sa nachádzať v lokalitách s pokrytím naším signálom.
2. Ste vlastníkom DVBT tunera, ak máte starší TV-prijímač (situacia obdobná ako u príjmu STV1,2,Markízy atď.) alebo máte prijímač nový (panel), no pozor, nie všetky „tenké televízory“ sú schopné prijímať digitálne terestriálne vysielanie. V zásade platí, že prijímače zakúpené po roku 2008 touto možnosťou určite disponujú.
3. Máte terestriálnu anténu (najlepšie vonkajšiu a aktívnu). V oblastiach, kde môžete predpokladať viditeľnosť nášho vysielača (Bobrov nad kalváriou) plne postačí aj kvalitnejšia interiérova anténa.

 

Najčastejším problémom pri príjme nášho signálu je nesprávna orientácia antény vzhladom na vysielač a taktiež vzhľadom na polarizáciu vysielaného signálu, zanedbaný anténny rozvod (hodne ľudí riešilo príjem tv vysielania formou sat. príjmu a o terestriálny systém sa dlhšiu dobu nestarali).
Antény (na strechách, balkónoch) sú už zväčša nefunkčné alebo len čiastočne funkčné, a to isté sa dá povedať aj o zvodoch (koax. kábel).

Ono sa dá oponovať tvrdením, že „programy z Magurky mi idú“, tu si ale treba uvedomiť rozdiel v nadmorskej výške vysielača Magurka a toho nášho, zároveň aj inštalovaný výkon máme podstatne nižší.
Takže, keď to zhrnieme, najlepším spôsobom ako si zabezpečiť signál TVOravia je zrejme použitie novej aktívnej antény smerovanej na Bobrov a upevnenej vertikálne (čo sa týka rovinnej orientácie direktorov prípadne samotného dipóla). Taktiež pripojenie novým koaxialnym káblom (životnosť v exteriéri je značne obmedzená) so správne namontovanými konektormi. Pokiaľ je možnosť, je vhodné vyskúšať (nájsť) to najlepšie miesto vrámci strechy a okolia, nakoľko stromy prípadne vyššie objekty v blízkosti predstavujú signálový tieň. Pri samotnom ladení (inštalácii) snáď len toľko, že je vhodnejšie využiť manuálne ladenie pri zadaní čísla kanálu (53K) alebo presnej frekvencie (730MHz). Týmto spôsobom si „nerozhádžete“ už vytvorený zoznam kanálov (multiplexov z Magurky) a v prípade úspechu bude tak novonaladený kanál na konci Vášho doterajšieho zoznamu.

 

 

Dostupnosť:

NÁMESTOVO, TVRDOŠÍN, Oravská Polhora, Sihelné, Rabča, Rabčice, Zubrohlava, Bobrov, Klin, Vavrečka, Oravská Jasenica, Ťapešovo, Lokca, Vasiľov, Hruštín, Krušetnica, Zábiedovo, Brezovica, Liesek, Čimhová, Vitanová, Hladovka, Suchá Hora

 

 

 

Spoločné televízne antény – bytové domy

 

Popis:

Naše vysielanie je súčasťou programovej ponuky STA – spoločnej televíznej antény vo Vášom bytovom dome /bytovke/. Naše vysielanie si môžete jednoducho naladiť na svojom televíznom prijímači na príslušnom kanáli.

 

Dostupnosť:

 

Námestovo:

 

sídlisko Stred

 

– Štefániková ulica č. 9 (nad MsKs): KANÁL 61 (UHF-pásmo),

– Štefániková ulica č. 10: KANÁL 42 (UHF-pásmo),

– Štefániková ulica č. 14: KANÁL 21 (UHF-pásmo),

– Štefániková ulica č. 21 (nad starou farou): KANÁL 62 (UHF-pásmo)

– Štefániková ulica 1064 (oproti LIDLu): KANÁL 40 (UHF-pásmo)

 

sídlisko Brehy

 

– Veterná ulica č. 148: KANÁL 60 (UHF-pásmo),

– Severná ulica č. 155:

– Slnečná ulica: KANÁL 40 (UHF-pásmo),

 

Tvrdošín:

sídlisko Medvedzie: KANÁL S12

 

Trstená:

 

– Hotel Roháč, Skalka,

 

– bytové domy ulíc:

– Jána Hertela,
– Železničiarov,
– Zápotočná,
– Hattalova

 

 

Počet prípojok:

cca. 4 250

 

 

 

 

DSI DATA – Digitálna káblová televízia – Tripleplay

 

Popis:

Na jednej prípojke sú u účastníka poskytnuté naraz tri služby – internet, televízia a telefón. Pre súbor týchto služieb sa používa spolocný názov Triple-Play.

 

Pre objednanie služby navštívte: http://www.dsidata.sk

 

Dostupnosť:

Námestovo, Dolný Kubín, Kňažia, Tvrdošín

 

Počet prípojok:

cca. 6000

UPC Slovenkso – káblová TV

 

Popis:

19.07.2010 sme spustili naše vysielanie v distribučných káblových rozvodoch spoločnosti UPC v Dolnom Kubíne.

 

Dostupnosť:

Dolný Kubín

 

Počet prípojok:

cca. 3500