KEĎ SA SPOJÍ VÔŇA KÁVY A INDONÉZIE

VÔŇA KÁVY A INDONÉZIE SPOJILA V PENZIÓNE POHODA V KRUŠETNICI NIEKOĽKO DESIATOK NÁVŠTEVNÍKOV. MILOVNÍCI KÁVY SA STRETLI NA VEČERE PLNOM EXOTICKEJ KULTÚRY, ALE I LAHODNÉHO NÁPOJA. ZA JEHO ORGANIZÁCIOU STOJÍ MLADÝ ORAVČAN, ROMAN FLOREK, KTORÝ SI AJ TAKÝMTO SPÔSOBOM ŽIJE SVOJ KÁVOVÝ SEN A ZÁROVEŇ SA S NÍM DELÍ AJ S OSTATNÝMI.

SÚČASŤOU PROGRAMU BOLA PREZENTÁCIA O KRAJINE AKO AJ O PESTOVANÍ KÁVY V INDONÉZII, KTORÚ TVORÍ VYŠE 17 500 OSTROVOV. JE ZNÁMA AKO CELOSVETOVÝ PRODUCENT KÁVY. CHUŤOVO PESTRÝ NÁPOJ SI TU VYTVORIL SVOJ VLASTNÝ A NEZAMENITEĽNÝ CHARAKTER V PODOBE VIACERÝCH ODRÔD. KÁVY Z INDONÉZIE SÚ CENENÉ NAJMÄ VĎAKA NÍZKEJ ACIDITE, PRÍJEMNEJ SLADKOSTI A KOMPLEXNOSTI CHUTÍ.

„NAJPOPULARNEJSIA KAVA JE LUAK JA TAKISTO Z INDOZENIE JE VELMI DOBRE ZNAMA NA CELOM SVETE A JE TO JEDNA Z NAJVYRAZNEJSICH KAV. MAME TU VELA ROZNYCH DRUHOV KÁVY VIAC AKO 50 TYPOV….A DNES JE TO DOBRY CAS KEDY MOZEM TYMTO LUDOM PREDSTAVIT MOJU KRAJINU A DUFAM ZE ORAVCI NAVSTIVIA INDONEZIU LEBO JE TO KRASNA KRAJINA A VELMI ODLISNA OD SLOVENSKA.“

POD EXOTICKÚ ATMOSFÉRU KÁVOVÉHO VEČERA SA PODPÍSALO AJ VYSTÚPENIE POZVANÝCH HOSTÍ SLOVENSKÉHO SHOWBIZNISU, INDONÉZSKYCH TANEČNÍKOV ČI MÓDNA PREHLIADKA TRADIČNÝCH ODEVOV. NECHÝBALA ANI PROFESIONÁLNA PRÍPRAVA KÁVOVNÍKOVÉHO ZRNA.

NÁVŠTEVNÍCI MOHLI OBDIVOVAŤ AJ ORAVSKÚ RARITU MÚZEUM ORAVAKAFE. JEHO INTERIÉR ZDOBÍ MOZAIKA Z KÁVOVNÍKOVÝCH ZŔN, KTORÁ ZACHYTÁVA ŽIVÝ PRÍBEH TMAVÉHO HORÚCEHO MOKU UŽ OD JEHO ZAČIATKU. NA JEJ VÝROBU POTREBOVALI VIAC AKO ŠTYRI MILIÓNY ZRNIEK A ROZPRESTIERA SA NA PLOCHE 107 METROV ŠTVORCOVÝCH. NAJVÄČŠIU MOZAIKU NA SVETE VYTVORILA PARTIA 250 NADŠENCOV ZA 31 MESIACOV. DOTVÁRAJÚ JU AJ MNOHÉ VYSTAVENÉ EXPONÁTY Z CELÉHO SVETA. ZBIERKA SA NEUSTÁLE ROZRASTÁ O NOVÉ KÚSKY.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.