KRAV MAGA MÁ JEDINÝ CIEĽ – OCHRÁNIŤ ŽIVOT

KRAV MAGA ALEBO AJ „BOJ Z BLÍZKA“ PREDSTAVUJE KURZY SEBAOBRANY A NAJÚČINNEJŠIE SPÔSOBY PRE OCHRANU. SÚBOR TECHNÍK, KDE JE DOVOLENÉ VŠETKO, MÁ JEDINÝ CIEĽ. POUŽIŤ V AKEJKOĽVEK SITUÁCII RÝCHLU A ÚČINNÚ SEBAOBRANU A ELIMINOVAŤ PROTIVNÍKA. NA ORAVE SA TOMUTO POMERNE MLADÉMU BOJOVÉMU UMENIE VENUJE AKTÍVNY INŠTRUKTOR ĽUBOMÍR BRTKO. OKREM PRAVIDELNÝCH STRETNUTÍ POČAS TÝŽDŇA PRIPRAVIL AJ VÍKENDOVÝ CAMP KRAV MAGA. POD VEDENÍM ZAHRANIČNÉHO INŠTRUKTORA SA TU STRETLI ÚČASTNÍCI Z CELÉHO SLOVENSKA.

SÚBOR TECHNÍK JE ZOSTAVENÝ Z VIACERÝCH BOJOVÝCH UMENÍ. DÁ SA POUŽIŤ V AKEJKOĽVEK SITUÁCII. VYZNAČUJE SA NAJMÄ ÚDERMI,KOPMI, ZÁSAHU PROTI NOŽU, ZBRANI ALE I ÚNIKU Z KONFLIKTNÝCH SITUÁCIÍ A ÚČINNEJ OBRANE. TECHNIKY SÚ PRISPÔSOBENÉ TAK, ABY BOLI EFEKTÍVNE AJ V STRESOVÝCH SITUÁCIÁCH A NAJMÄ ABY BOLI JEDNODUCHÉ A DALI SA NAUČIŤ V KRÁTKOM ČASE.

“KRAV MAGA MÁ TRI PILIERE: SEBAOBRANA, OCHRANA TRETÍCH OSÔB A ÚTOK. V PRVOM PILIERI SA UČÍME AKO UNIKNÚŤ Z NEBEZPEČNEJ SITUÁCIE, AKO VYUŽIŤ VŠETKO OKOLO NÁS CELÉ PROSTREDIE PROTI AGRESOROVI, AKO VYUŽÍVAŤ SVOJE VECI NA OBRANU A ÚTOK A UTIECŤ NA BEZPEČNÉ MIESTO. DRUHÝ PILIER JE OCHRANA TRETÍCH OSÔB, ČIŽE ČO ROBIŤ AK SOM S DIEŤAŤOM, ŽENOU, MUŽOM AKO SA ZACHOVAŤ A AKO BRÁNIŤ DRUHÝCH A VÝSŤ Z NEBEZPEČNÝCH SITUÁCIÍ…… KRAV MAGA JE TO VLASTNE SYSTÉM ZALOŽENÝ NA RÔZNYCH BOJOVÝCH SYSTÉMOCH ČIŽE ČO JE Z KAŽDÉHO ŠPORTOVÉHO SYSTÉMU NAJLEPŠIE TO JE VYTIAHNUTE A VLOŽENÉ DO JEDNÉHO A TO JE SYSTÉM KRAV MAGA.”

CIEĽOM KRAV MAGA JE CHRÁNIŤ SI VLASTNÝ ŽIVOT ALEBO INÚ OSOBU. TAKISTO REAGUJE NA AKTUÁLNE HROZBY, TYPY ÚTOKOV A ZMENY ŽIVOTNÝCH SITUÁCIÍ ČI OKOLNOSTÍ.

NA SLOVENSKU SA TOMUTO ŠPORTU VENUJÚ KVALIFIKOVANÍ INŠTRUKTORI. POD ICH VEDENÍM TRÉNUJÚ ĽUDIA NEZÁVISLE OD POSTAVY, VEKU A POHLAVIA. MUŽI A ŽENY SA V NÁMESTOVE STRETÁVAJÚ PRAVIDELNE KAŽDÝ TÝŽDEŇ. V BUDÚCNOSTI TU PLÁNUJÚ OTVORIŤ AJ KURZY PRE DETI.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.