Kvôli chrípkovej epidémii je v Dolnom Kubíne zatvorených päť z deviatich materských škôl

Dolný Kubín, 6. február 2018  –  V súvislosti so zvýšeným výskytom chrípky v kolektívoch detí v materských školách sa piati dolnokubínski riaditelia rozhodli prerušiť výchovno-vzdelávací proces od stredy 7. februára do nedele 11. februára 2018.  Deti tak nastúpia do škôl opäť v pondelok  12. februára. 

„Z dôvodu zvýšenej absencie detí v niektorých materských školách kvôli akútnym respiračným ochoreniam nám Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Dolnom Kubíne odporučil prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu v školách, kde neprítomnosť detí prekročila 30%, “ vysvetlil Michal Švento, vedúci odboru školstva, kultúry, mládeže a športu na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne.

Rodičia detí, ktoré chodia do Materskej školy Obrancov mieru, Materskej školy Odbojárov, Materskej školy Kňažia, Materskej školy Na Sihoti a do Cirkevnej materskej školy tak od stredy musia vyriešiť, kde dajú svoje deti. Podľa slov vedúceho odboru školstva, najviac detí chýba v Materskej škole Odbojárov, kde počet neprítomných detí presiahol 55%, v ostatných je to v priemere o niečo viac ako 30%. 

Okrem materských škôl je v meste Dolný Kubín od stredy prerušené vyučovanie aj na prvom stupni základnej školy Cirkevnej spojenej školy. Škola na svojej internetovej stránke upozorňuje, že krúžky v škole nebudú do piatku 9. februára ani pre žiakov druhého stupňa a gymnázia. Ostatné základné i stredné školy momentálne fungujú v bežnom režime.
ZdroJ: Dolný Kubín

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*