LISTY PRE JEŽIŠKA

SVOJE SNY A TÚŽBY JEŽIŠKOVI NAPÍSALO PROSTREDNÍCTVOM VIANOČNEJ POŠTY UPLYNULÝCH 17 ROKOV VIAC AKO 1, 5 MILIÓNA DETÍ. TENTO ROK PRIŠIEL PRVÝ LIST V MÁJI Z TAIWANU. ZO SLOVENSKA HO POSLALA V AUGUSTE SOFIA Z LEVÍC. PROJEKT SLOVENSKEJ POŠTY OFICIÁLNE OTVORILI V RAJECKEJ LESNEJ, KTORÁ JE DOMOVOM VIANOČNEJ POŠTY.

V RÁMCI OSEMNÁSTEHO ROČNÍKA PRIŠLO VIAC AKO 3000 LISTOV. JEŽIŠKOVI PÍŠU NIELEN DETI ZO SLOVENSKA, A TAKMER CELEJ EURÓPY, ALE I ZO VZDIALENÝCH KÚTOV SVETA AKO NAPRÍKLAD ČÍNY, AUSTRÁLIE, JAPONSKA,NOVÉHO ZÉLANDU, KANADY, MALAJZIE ČI USA.

MINULÝ ROK PRIŠLO NAJVIAC LISTOV 120 TISÍC Z 51 ŠTÁTOV. OKREM SVOJICH ŽELANÍ POSIELAJÚ DETI AJ KRESBY.

VIANOČNÚ POŠTU SLÁVNOSTNE OTVORIL GENERÁLNY RIADITEĽ SLOVENSKEJ POŠTY RÓBERT GÁLIK A MINISTER ZDRAVOTNÍCTVA TOMÁŠ DRUCKER. PRI TEJTO PRÍLEŽITOSTI PREDSTAVILI AJ SVIATOČNÚ ZNÁMKU, KTOREJ MOTÍVOM SÚ TRAJA KRÁLI OD VANESY PECEKOVEJ. NECHÝBALI ANI ZÁSTUPCOVIA SAMOSPRÁVY A FARNOSTI. PROGRAM OŽIVILO KULTÚRNE VYSTÚPENIE V MIESTNOM KOSTOLE.

LISTY JE MOŽNÉ POSIELAŤ DO VIANOC NA ADRESU 999 99 JEŽIŠKO. ODPOVEĎ PRÍDE NA SPIATOČNÚ ADRESU. PRE NEVIDIACICH A SLABOZRAKÝCH PRIPRAVUJÚ LISTY PÍSANÉ BRAILLOVÝM PÍSMOM.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.