Literárna súťaž Florinova jar pozná víťazov

Janka Mompayová z Námestova a Dolnokubínčanka Mariana Schmieder sú víťazky literárnej súťaže Florinova jar. Do aktuálneho XVIII. ročníka sa zapojilo celkom  53 autorov píšucich poéziu a prózu.  Janka Mompayová si prvenstvo odniesla za báseň Tichá, Dolnokubínčanka Mariana Schmieder, ktorá žije v Bazileji, získala prvé miesto v kategórii próza s literárnym dielom Svokra. Víťazov vyhlásili vo štvrtok 26. apríla v Oravskom múzeu v Dolnom Kubíne za prítomnosti vedenia mesta a poroty.

„Literárna súťaž ukázala, že na Slovensku nám vyrastajú mladí, talentovaní nasledovníci Dolnokubínčana Thea Herkeľa Florina, ktorí chcú a majú čo povedať širokej verejnosti. Myslím si, že tento významný slovenský básnik by bol hrdí na nich,“ konštatoval Roman Matejov, primátor mesta.

Odborná porota udelila druhé miesto v kategórii poézia za básničku Búrka Klaudii Rybovičovej zo Starej Ľubovňe. Básnička Vyslabikovaná od Kristiána Lazarčíka z Horných Otrokovíc získala tretie miesto. Literárne dielo Bol to dobrý nápad, ktoré napísala Jana Cigániková zo Slovenského Grobu, získalo v kategórii próza druhé miesto. Tretie miesto nebolo udelené.

Z metropoly dolnej Oravy si zvláštne ocenenie primátora mesta Dolný Kubín odniesol Miroslav Karcol  zo Zázrivej, Eva Gašparová zo Zemianskych Kostolian, Zuzana Martišková z Topolčian, Anna Kulinová  z Istebného a Pavol Stuchlý  z Istebného.

Za jedinečnosť pri tvorbe si diplomy odniesli aj žiačky základných škôl Dolnokubínčanka Olívia Gvoždiaková za príspevok Môj druhý brat a Kristína Zvolinská z Levoče s príspevkom Príbeh môjho srdca.

Do súťaže Florinova jar sa za 18 ročníkov prihlásilo 400 súťažiacich. Niektorí z nich už napísali a vydali vlastné knihy.

 

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.