MINISTER DOPRAVY ROKOVAL S ORAVSKÝMI STAROSTAMI

HORSKÝ PRIECHOD PRÍSLOP, MOST V PODBIELI, CESTY PO BUDOVANÍ KANALIZÁCIE JE LEN ČASŤ PROBLÉMOV, KTORÉ KOMPLIKUJÚ DOPRAVU NA ORAVE UŽ DLHŠIU DOBU. NA CELÚ SITUÁCIU SA PRIŠIEL POZRIEŤ I MINISTER DOPRAVY, VÝSTAVBY A REGIONÁLNEHO ROZVOJA ROMAN BRECELY.

OKREM DOLNÉHO KUBÍNA ČI PODBIEĽA NAVŠTÍVIL AJ ORAVSKÚ POLHORU. OD ČLENOV PETIČNÉHO VÝBORU SI PREVZAL PETÍCIU OBČANOV REGIÓNU BIELEJ ORAVY ZA ASFALTOVANIE CESTY I./78 V CELEJ DĹŽKE A CELEJ ŠÍRKE V OBCIACH ORAVSKÁ POLHORA, RABČA A HRUŠTÍN. ZA ÚČASTI POSLANCA NRSR IGORA JANCKULÍKA, KTORÝ SPROSTREDKOVAL STRETNUTIE, AKO I GENERÁLNEHO RIADITEĽA SSC ROMANA ŽEMBERU, MINISTER ROKOVAL SO STAROSTAMI OKRESU NÁMESTOVO A POSLANCAMI ORAVSKEJ POLHORY A RABČE. V DISKUSII ODZNELI MNOHÉ NÁVRHY NA ZLEPŠENIE DOPRAVNEJ SITUÁCIE V ORAVSKOM REGIÓNE. ZÁSTUPCOVIA ORAVSKÝCH SAMOSPRÁV VYJADRILI POTREBU BUDOVANIA MIESTNYCH KUMUNIKÁCIÍ AKO I KRIŽOVATIEK S KRUHOVÝM OBJAZDOM V OBCIACH ZUBROHLAVA, ORAVSKÁ JASENICA A KLIN.

PO NÁVŠTEVE ORAVY MINISTER PRISĽÚBIL, ŽE SA MUSIA NÁJSŤ FINANČNÉ PROSTRIEDKY NA OPRAVU ĎALŠÍCH ZOSUVOV NA HORSKOM PRIECHODE PRÍSLOPU. BUDE SA ZAOBERAŤ AJ BEZPEČNOSŤOU CHODCOV PRI REKONŠTRUKCII CESTNÉHO PRIEŤAHU V NÁMESTOVE.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.