MLADÝ ORAVČAN SA ZAPÍSAL DO HISTORICKÝCH TABULIEK ATLETIKY SR

JEHO PREDNOSTI SÚ NEUVERITEĽNÁ RÝCHLOSŤ A VYTRVALOSŤ. ÚSPECHY NAJLEPŠIEHO MLADÉHO ATLÉTA A ZÁROVEŇ MAJSTRA SLOVENSKA V BEHU NA 800 METROV FILIPA REVAJA Z RABČE MAJÚ STÚPAJÚCU TENDENCIU A ZARADIL SA MEDZI SLOVENSKÚ ŠPIČKU. TALENTOVANÝ ŽIAK DEVIATEHO ROČNÍKA SA VENUJE ATLETIKE IBA KRÁTKU DOBU, ZA KTORÚ UŽ DOSIAHOL NIEKOĽKO VÝZNAMNÝCH ÚSPECHOV. TRÉNERI HO POVAŽUJÚ ZA MIMORIADNY TALENT.

NA VŠETKÝCH DOTERAJŠÍCH PRETEKOCH V ATLETIKE SI UPRAVUJE SVOJE OSOBNÉ REKORDY A VO SVOJICH KATEGÓRIÁCH SA UMIESTŇUJE NA POPREDNÝCH MIESTACH, VRÁTANE TOHO NAJVYŠŠIEHO. POČAS POSLEDNÝCH ŠTYROCH PRETEKOV SA JEHO ČAS ZLEPŠIL O NEUVERITEĽNÝCH JEDENÁSŤ SEKÚND. ÚSPEŠNÝ BOL NA TOHTOROČNÝCH HALOVÝCH MAJSTROVSTVÁCH STREDOSLOVENSKÉHO KRAJA V BEHU NA 800 METROV, KDE ZÍSKAL 1. MIESTO. ZLATO VYBOJOVAL AJ NA HALOVÝCH MAJSTROVSTVÁCH SLOVENSKA STARŠÍCH ŽIAKOV V BEHU NA 800 METROV. NA PRETEKOCH OLYMPIJSKÝCH NÁDEJÍ KRAJÍN VYŠEHRADSKEJ SKUPINY V ATLETIKE OBSADIL STRIEBORNÚ PRIEČKU. POSLEDNÝM JEHO TRIUMFOM BOLI HALOVÉ MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA JUNIOROV, KDE AKO PRVÝ STARŠÍ ŽIAK ZABEHOL POD DVE MINÚTY A UROBIL TAK NOVÝ REKORD SLOVENSKEJ REPUBLIKY.

FILIP VYNIKÁ OKREM INÉHO AJ POZITÍVNYM PRÍSTUPOM K PLNENIU ŠKOLSKÝCH POVINNOSTÍ, VZORNÝM SPRÁVANÍM, CIEĽAVEDOMOSŤOU A HÚŽEVNATOSŤOU. JEHO NAJBLIŽŠÍ HO NAJČASTEJŠIE CHARAKTERIZUJÚ SLOVAMI: ŠPORTOVEC A BOJOVNÍK, KTORÝ SA NEVZDÁVA. PRÁVE TIETO ČRTY SA PODPÍSALI POD JEHO ATLETICKÉ ÚSPECHY.

ZAČAL TRÉNOVAŤ POD VEDENÍM SVOJICH RODIČOV, KTORÝ HO PLNE PODPORUJÚ, ALE I UČITEĽOV V ŠKOLE. ČASTO VŠAK TRÉNUJE AJ SAMOSTATNE.

ODBORNÉ VEDENIE A TRÉNINGOVÝ PLÁN DOSTÁVA AJ OD TRÉNERA EDUARDA FÖLDVARIHO, KTORÝ SA ZVLÁŠŤ VENUJE PRÍPRAVE TALENTOVANÝCH DETÍ, VRÁTANE REPREZENTANTOV SLOVENSKA.

FILIP MÁ TIE NAJVYŠŠIE AMBÍCIE A DÔRAZ KLADIE HLAVNE NA VZDELANIE. PRI SVOJICH ÚSPECHOCH SA NAUČIL, ŽE ZA VŠETKÝM JE VEĽA DRINY A SEBAZAPRENIA. ODVAHA A CIEĽAVEDOMOSŤ ÍSŤ DOPREDU A ZLEPŠOVAŤ SA MU ROZHODNE NECHÝBA.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.