NA GAJDOŠSKÚ NÔTU

SPÁJAŤ ĽUDÍ RÔZNYCH NÁRODNOSTÍ POMOCOU ĽUDOVÝCH TRADÍCIÍ A HUDBY A ZÁROVEŇ UCHOVÁVAŤ KULTÚRNE DEDIČSTVO PRE MLADŠIE GENERÁCIE. AJ TO SA PODARILO VĎAKA PROJEKTU INTERREG- POĽSKO-SLOVENSKO, KTORÝ REALIZOVALA OBEC ORAVSKÁ POLHORA.NIEKOĽKO DESIATOK DETÍ TAK ROZVÍJALO SVOJ TALENT A ZÁROVEŇ OBJAVOVALO KRÁSY TRADIČNÝCH HUDOBNÝCH NÁSTROJOV.

HLAVNÝM CIEĽOM PROJEKTU JE ZACHOVÁVAŤ A PROPAGOVAŤ TRADIČNÉ FORMY HUDBY SPOJENÉ S PASTIERSKOU A VALAŠSKOU KULTÚROU, KTORÁ JE SPOLOČNÁ PRE POĽSKÉ A SLOVENSKÉ KOMUNITY NA OBOCH STRANÁCH BABEJ HORY.

PROJEKT REALIZUJÚ FORMOU HUDOBNÝCH ŠKOLENÍ, WORKSHOPOV, PREDNÁŠOK, PRÍPRAVOU VZDELÁVACÍCH MATERIÁLOV, AKO I OBOZNÁMENÍM ÚČASTNÍKOV ŠKOLENÍ S PROCESOM VÝROBY HUDOBNÝCH NÁSTROJOV, ICH HISTÓRIOU A VÝZNAMOM V RÁMCI RODINNÝCH TRADÍCIÍ.

JEDNOU Z AKTIVÍT BOL AJ SPOLOČNÝ KONCERT A HUDOBNÝ WORKSHOP V ORAVSKEJ POLHORE AKO SÚČASŤ MEDZINÁRODNÉHO GAJDOŠSKÉHO FESTIVALU GAJDOVAČKA.

PROJEKT JE FINANCOVANÝ Z PROGRAMU INTERREG- POLSKO-SLOVENSKO, SPOLUFINANCOVANÝ EURÓPSKOU ÚNIOU Z PROSTRIEDKOV EURÓPSKEHO FONDU REGIONÁLNEHO ROZVOJA.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.