NA ORAVE HRALI GAJDOŠI Z CELEJ EURÓPY

OBCE ORAVSKÁ POLHORA A SIHELNÉ PATRILI GAJDOŠOM. NA 16.ROČNÍK GAJDOVAČKY PRIŠLO TAKMER 135 ÚČASTNÍKOV Z 9 KRAJÍN Z CELEJ EURÓPY. NECHÝBALO VŠAK ANI ORAVSKÉ ZASTÚPENIE. O FESTIVAL PREJAVUJE ČORAZ VÄČŠÍ ZÁUJEM AJ MLADŠIA GENERÁCIA.

PODUJATIE PRIPRAVILO ORAVSKÉ KULTÚRNE STREDISKO V SPOLUPRÁCI S OBCOU ORAVSKÁ POLHORA A ZAHRANIČNÝMI PARTNERMI. TROJDŇOVÝ PROGRAM PONÚKOL MNOHÉ SCÉNICKÉ VYSTÚPENIA, MEDZINÁRODNÚ SÚŤAŽ, ŠKOLU HRY NA GAJDY, ALE I KONCERTY.

SPEVÁCKE TALENTY Z ORAVSKÝCH GORALSKÝCH OBCÍ SA PREZENTOVALI NA REGIONÁLNEJ SÚŤAŽI TAK SPIEVALA MOJA BABKA. PRE ODBORNÚ VEREJNOSŤ BOLA PRIPRAVENÁ TVORIVÁ ROZPRAVA POD NÁZVOM GAJDY DNES. PESTRÚ PROGRAMOVÚ PALETU DOPLNILA AJ PROJEKCIA FILMOV ČI VÝSTAVA DOBOVÝCH FOTOGRAFIÍ NAJSEVERNEJŠEJ OBCE SLOVENSKA. NECHÝBAL ANI ŠTRNÁSTY ROČNÍK MEDZINÁRODNEJ SÚŤAŽE MLADÝCH GAJDOŠOV „O ZBOROŇOVU NÔTU“. V NEJ SA VO DVOCH VEKOVÝCH KATEGÓRIÁCH PREDSTAVILO VIAC AKO DVADSAŤ MLADÝCH MUZIKANTOV.

ATRAKTÍVNOU BOLA I GAJDOŠSKÁ ZÁBAVA S VÝUKOU MACEDÓNSKYCH TANCOV. ZÁVER FESTIVALU PATRIL NEDEĽNEJ BOHOSLUŽBE ČI SPOMIENKE NA ORAVSKÝCH GAJDOŠOV. GAJDOVAČKA VYVRCHOLILA GALAPROGRAMOM V ODDYCHOVEJ ZÓNE PRI KOSTOLE V ORAVSKEJ POLHORE.

ORAVSKÁ GAJDOVAČKA PATRÍ MEDZI DRUHÝ NAJSTARŠÍ SLOVENSKÝ GAJDOŠSKÝ FESTIVAL.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.