NEZASTAVITEĽNÍ

Projekt Nezastaviteľní pod záštitou značky Birell už 5 rokov pomáha tým, s ktorými sa osud nemaznal. Tento rok projekt pomôže vrátiť sa k aktívnemu životnému štýlu 21 ľuďom zo Slovenska a Česka. Zmyslom projektu Nezastaviteľní je motivovať zdravých ľudí k tomu, aby športovali a tým pomohli hendikepovaným. Zo stredného Slovenska sú v projekte zapojení Kristína, Pavol a Karol, ktorí opäť túžia športovať, no ich pomôcky sú finančne náročné, preto potrebujú pomoc dobrých ľudí.

 

Jednou z Nezastaviteľných je aj Kristína Vozárová (21) z Banskej Bystrice so svalovou dystrofiou. Kristína našla nový zmysel života, keď sa začala venovať športu. V Paraolympijskom centre v Kováčovej hráva stolný tenis. Vzhľadom na vzdialenosť tam môže chodiť len raz týždenne, preto túži mať vlastný stôl aj doma. Jej snom, tak ako každého športovca, je dostať na paraolympiádu

 

 

Pavol Kuboško (27) z obce Lisková (okr. Ružomberok) je od narodenia úplne nevidiaci. Pri pôrode došlo k pretrhnutiu očného nervu a v stotine sekundy sa mu zmenil celý život. Naučil sa však so svojim hendikepom žiť a snaží sa využívať ho vo svoj prospech. Športu sa venuje od svojho detstva a zamiloval si aplikovaný stolný tenis pre nevidiacich a slabozrakých. Stôl na tenis túži mať aj doma.

 

 Ďalším z Nezastaviteľných je aj Karol Paliaš (28) z Rimavskej Soboty, ktorý pred 9 rokmi po veľmi ťažkej autonehode prišiel o ľavú nohu a nehýbe ani pravou rukou. Jeho túžbou je opäť sa na svet pozerať z bicykla.

Zmyslom projektu Nezastaviteľní je motivovať zdravých ľudí k tomu, aby športovali a tým pomohli hendikepovaným. Princíp je veľmi jednoduchý. Rovnako ako v minulých ročníkoch bude po turisticky exponovaných miestach v Česku a Slovensku v lete putovať špeciálna Birell brána. Za každého človeka, ktorý pod ňou prejde či prebehne, dá Birell na účet Nezastaviteľných 0,20 €. Prispieť môžu ľudia aj cez Nadáciu Pontis, ktorá spolupracuje s Nezastaviteľnými.

Birell brána sa objaví na šiestich miestach na Slovensku. Prvá brána sa bude nachádzať na ceste smerom k vodopádom a mostíkom priamo na Štrbskom plese pri turistickej ceste a to 14. a 15. júla. V Košiciach bude brána na Jenisejskej ulici na sídlisku Nad Jazerom na cyklotrase presne 21. a 22. júla. Ďalšiu bránu nájdete 28. a 29. júla na Zemplínskej Šírave pri jazere a pri vstupe na bazény. Na pláži Slnečných jazier blízko železničnej stanice Senec bude brána 4. a 5. augusta. Posledná tohtoročná Birell bude v dňoch od 7. do 8. augusta stáť pri plážovom ihrisku na vodnom diele v Žiline.

 

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.