Nové vstupy do dolnokubínskej materskej školy na sídlisku Banisko

Dolný Kubín, 6. novembra 2018 –  V týchto dňoch prebieha na sídlisku Banisko v Dolnom Kubíne rekonštrukcia dvoch prístupových mostov do Materskej školy Chočská. Dôvodom týchto prác bol ich havarijný stav a skutočnosť, že by si vyžadovali okamžitú rozsiahlu opravu. Dolnokubínska samospráva sa preto rozhodla vybudovať nové vstupy do tejto materskej školy. Radnica v rozpočte mesta vyčlenila na tieto práce 42-tisíc eur s predpokladaným termínom ukončenia prác do konca novembra tohto roka.  

„Keďže sa jedná o vybudovanie nových mostov počas plnej prevádzky tejto materskej školy, tak sme boli nútení práce rozdeliť na etapy. V prvej etape sme najprv odstránili jeden vstup a vybudovali nový a teraz pracujeme na druhom,“ vysvetlil Michal Švento, vedúci odboru školstva, kultúry, mládeže a športu na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne

Podľa Šventa museli pri týchto prácach riešiť aj problém s vodou, ktorá stekala z miestnej komunikácie do budovy škôlky. „Architektonický návrh rieši taktiež aj vybudovanie závetria vstupu do materskej školy a vybudovanie nových zábradlí na mostoch,“ doplnil.  

Radnica pri týchto prácach hľadala cestu úspory, ale aj vyriešenie mnohých technických problémov.
ZdroJ: Dolný Kubín

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.