NOVOŤ SPÁJA FURMANOV UŽ TRINÁSŤ ROKOV

ZÁVER FAŠIANGOV PATRIL AJ TRADIČNÝM PRETEKOM „NOVOTSKÝM FURMANSKÝM DŇOM“ . NA XII.ROČNÍKU SÚŤAŽE ŤAŽNÝCH KONÍ SA STRETLI SÚŤAŽIACI Z CELÉHO SLOVENSKA. PODPORIŤ ICH PRIŠLO AJ NIEKOĽKO TISÍC NÁVŠTEVNÍKOV.

TOHTOROČNEJ PREHLIADKE ŤAŽNÝCH KONÍ PRIALO HLAVNE POČASIE. ORGANIZÁTORI, OBECNÝ ÚRAD NOVOŤ, AGROVEX NOVOŤ A NÁMESTOVSKÝ ZÁVOD LESY SR PRIPRAVUJÚ PODUJATIE, KTORÉ PRIBLIŽUJE ŤAŽKÚ PRÁCU FURMANOV V LESE.

PROGRAM PODUJATIA OŽIVILI AJ TENTO ROK SPRIEVODNÉ ATRAKCIE A KULTÚRNE VYSTÚPENIA. SLÁVNOSTNÉHO OTVORENIA SA ZÚČASTNILI I MNOHÍ HOSTIA.

DVADSAŤPÄŤ FURMANOV PREDVIEDLO SVOJU PRACOVNÚ ZRUČNOSŤ V TROCH DISCIPLÍNACH. MEDZI MUŽSKÝM OSADENÍM NECHÝBALI ANI DVE ŽENY. DVANÁSŤ ŽREBCOV, DVANÁSŤ VALACHOV A JEDNA KOBYLA BOJOVALI PRI ÚLOHÁCH ZAMERANÝCH NA ZRUČNOSŤ, RÝCHLOSŤ A SILU.

NAJMLADŠÍM ÚČASTNÍKOM BOL 14-ROČNÝ DOMINIK PAĽOVČÍK Z LOMNEJ.

V PRVEJ RÝCHLOSTNEJ DISCIPLÍNE MUSELI ÚČASTNÍCI ZDOLAŤ TRAŤ S PREKÁŽKAMI. V DRUHEJ TLAČILI BRVNO NA CIEĽ. NAJATRAKTÍVNEJŠIA VŠAK BOLA SILOVÁ SÚŤAŽ. AJ KEĎ VÄČŠINU DISCIPLÍN ABSOLVOVALI VŠETCI FURMANI, ROZHODCOVIA V SÚŤAŽI ZRUČNOSTI DISKVALIFIKOVALI PRIBLIŽNE POLOVICU SÚŤAŽIACICH.

V RÝCHLOSTI A V ZRUČNOSTI DOMINOVAL SO SVOJIM ŽREBCOM GAŠTANOM PETER KYTAŠ ZO ŽAŠKOVA. V DVOCH DISCIPLÍNACH TAK ZÍSKAL PRVÉ MIESTO. V SILOVEJ SÚŤAŽI ZÍSKAL PRVENSTVO MIROSLAV ŠULAVA ML. Z KLUBINY. JEHO ŽREBEC TARZAN PREUKÁZAL NAJVÄČŠIU OBRATNOSŤ PRI ŤAHANÍ TROJTONOVÉHO BRVNA

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.