Oceňovanie učiteľov

Dňa 6.4.2018 v priestoroch Sobášneho paláca v Bytči pri príležitosti Dňa učiteľov odovzdala predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Erika Jurinová slávnostné ocenenie 33 stredoškolským pedagógom v Žilinskom kraji.

Nezištná pomoc rodine zasiahnutej požiarom, celoživotné zasvätenie svojmu povolaniu, ale i medzinárodné úspechy so žiakmi na súťažiach. To a ešte oveľa viac stojí za príbehmi ocenených pedagógov v Žilinskom kraji.

,,Ocenenie je pocta tým, ktorí robia svoju prácu naplno a častokrát aj nad rámec svojich povinností, “ povedala Jurinová. Veľa učiteľov venuje školským povinnostiam svoj čas aj mimo pracovného času. Snažia sa im vytvoriť najlepšie pomôcky, pracovné zošity či učebné texty k výučbe. „Sú tu aj takí, ktorí zasvätili učiteľskému povolaniu viac ako 30 rokov i takí, ktorí vo svojom voľnom čase dali prednosť pomoci ľuďom v núdzi pred vlastnými záujmami,“ dodala Jurinová.

K oceneným učiteľom patrí napríklad Tomáš Pieter zo Strednej odbornej školy stavebnej v Liptovskom Mikuláši, ktorý nezištne pomáhal rodine zasiahnutej požiarom v obci Jalovec (požiar vypukol 19. júla 2017). Vypracoval  projektovú dokumentáciu tejto rodine, ktorej zhorela strecha aj s podkrovným bývaním a pomedzi svoj voľný čas riadil stavebné práce pre ľudí z obce. „Každý človek by mal byť nápomocný a snažiť sa pomáhať, keď je to možné,“ povedal Tomáš Pieter.

Ocenenie od predsedníčky ŽSK prevzal aj Štefan Sedlický. Na Konzervatóriu v Žiline učí dirigovanie a vedie spevácky zbor, s ktorým minulý rok získal Grand Prix – absolútny víťaz, na medzinárodnej súťaži “Slovanská rapsódia” v Moskve. V marci 2018 ho ocenila i ministerka školstva.

Pani Alica Karkušová z Gymnázia V.P. Tótha v Martine je učiteľkou informatiky. V roku 2017 sa žiaci pod jej vedením prebojovali do celoslovenského kola RoboCup a zúčastnili sa na celosvetovom šampionáte v Japonsku.

Pred nami stoja pedagógovia, ktorí prebudili u študentov záujem o vzdelanie i vedu, motivovali ich k tvrdej práci na sebe a dosiahli spoločne mimoriadne výsledky,“dodala županka.

ŽSK má vo svojej pôsobnosti 59 stredných škôl a 2 školské zariadenia so samostatnou právnou subjektivitou. Počet pedagogických zamestnancov k 31.12.2017 bol 2 247.

 

zdroj: www.zilinskazupa.sk

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.