NA ORAVE ZAZNEL KVALITNÝ JAZZ

TAKMER 50 HUDOBNÝCH KAPIEL A SÓLISTOV Z 9 KRAJÍN SVETA VYSTÚPILO NA ORAVA JAZZ FESTIVALE OD JEHO VZNIKU. V NÁMESTOVE NECHÝBAL ANI TENTO ROK. STRETLI SA TU OPÄŤ TÍ NAJLEPŠÍ HUDOBNÍCI A MNOHÍ JAZZOVÍ FANÚŠIKOVIA.

AJ KEĎ BOL SIEDMY ROČNÍK FINANČNE NÁROČNÝ, ORGANIZÁTORI TO NEVZDALI A OPÄŤ PRINIESLI DIVÁKOM KVALITNÉ HUDOBNÉ VYSTÚPENIA. V ROKU 2010 HO PRIPRAVILI AKO JEDNORÁZOVÚ AKCIU VO VAVREČKE. PO DVOCH ROKOCH SA FESTIVAL PRESUNUL DO NÁMESTOVA. VĎAKA SVOJEJ SILNEJ TÚŽBE PRINÁŠAŤ JAZZOVÚ HUDBU AJ NA ORAVU, POKRAČOVALI V PRÍPRAVE ĎALŠIEHO ROČNÍKA. PROJEKT PRINIESOL HUDOBNÍKOV NIELEN ZO SLOVENSKA, ALE AJ ZO ZAHRANIČIA. PESTRÝ, ŽÁNROVO ROZMANITÝ PROGRAM TAK PRIBLÍŽIL RÔZNE FORMY JAZZU NAJŠIRŠIEMU OKRUHU POSLUCHÁČOV.

PIAKOVÝ VEČER PATRIL HUDOBNÝM FORMÁCIÁM ZO SLOVENSKA A AUSTRÁLIE. PROGRAM VYVRCHOLIL SOBOTNÝM VYSTÚPENÍM, V KTOROM SA PREDSTAVIL POĽSKÝ HUSLISTA MATEUSZ SMOCZYŃSKI. JAZZOVÝ HUSLISTA VYSTUPOVAL NA VÝZNAMNÝCH JAZZOVÝCH FESTIVALOCH TAKMER PO CELOM SVETE. NA PÓDIU HO VYSTRIEDAL AMERICKÝ BASGITARISTA A SPEVÁKA FERNANDO SAUNDERS. TEN V 80. ROKOCH ZAČAL DLHODOBO SPOLUPRACOVAŤ AKO HRÁČ SPRIEVODNEJ KAPELY, PRODUCENT A SPOLU-SKLADATEĽ VÝZNAMNÉHO ROCKERA LOU REEDA. AMERICKÁ KAPELA JEAN MARX EXPRESS PRINIESLA ROCKOVÚ HUDBU S PRVKAMI JUŽANSKÉHO FUNKU.

PRIESTOR NA FESTIVALE DOSTALI AJ MLADÍ ZAČÍNAJÚCI UMELCI ZO ŠKOLSKEJ KAPELY ZO ZÁKLADNEJ UMELECKEJ ŠKOLY IGNÁCA KOLČÁKA Z NÁMESTOVA.

ORGANIZÁTORI OPÄŤ PRINIESLI KVALITNÝ JAZZ VO VŠETKÝCH JEHO FORMÁCH A ZÁROVEŇ SPOPULARIZOVALI TENTO NIE PRÁVE STREDNOPRÚDOVÝ HUDOBNÝ ŽÁNER MNOHÝM ORAVSKÝM DIVÁKOM.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.