ORAVSKÁ POLHORA ZAČALA NOVÚ TRADÍCIU

OBEC ORAVSKÁ POLHORA ZAČALA NOVÚ TRADÍCIU. V RÁMCI ŠPORTOVÉHO PODUJATIA BABOHORSKÁ ZIMNÁ STOPA PRIPRAVILI AJ PRVÝ GORALSKÝ FESTIVAL ZABÍJAČKOVÝCH ŠPECIALÍT.

V NAJSEVERNEJŠOM KÚTE SLOVENSKA, POD BABOU HOROU, SA STRETLO PRIBLIŽNE PÄŤSTO NÁVŠTEVNÍKOV NA BEŽKÁRSKOM PRECHODE SPOJENOM S ORAVSKOU ZABÍJAČKOU. PODUJATIE PRIPRAVILA OBEC ORAVSKÁ POLHORA POD VEDENÍM STAROSTU MICHALA STRNÁLA.

AKCIA PRILÁKALA HLAVNE PRIAZNIVCOV BEŽECKÉHO LYŽOVANIA Z RÔZNYCH REGIÓNOV SLOVENSKA. NA ŠTART SA POSTAVILO PRIBLIŽNE DVESTO PRETEKÁROV. PRIPRAVENÉ BOLI DVE UPRAVENÉ TRATE. DVADSAŤŠESŤ KILOMETROVÁ TRAŤ SMEROVALA ZO SLANEJ VODY CEZ HVIEZDOSLAVOVU ALEJ, ĎALEJ TURISTICKÝM CHODNÍKOM POD BABIU HORU A NESKÔR PO HREBENI JASENICKEJ HOLE OPÄŤ NA SLANÚ VODU. ŠTRNÁSŤKILOMETROVÝ ÚSEK ABSOLVOVALI HLAVNE PEŠÍ TURISTI A DETI.
V CIELI ČAKALI NA ÚČASTNÍKOV OKREM SLÁVNOSTNÉHO VYHODNOTENIA ŠPORTOVÝCH VÝKONOV AJ ZABÍJAČKOVÉ ŠPECIALITY. V RÁMCI PRVÉHO GORALSKÉHO ZABÍJAČKOVÉHO FESTIVALU SÚŤAŽILO PRI PRÍPRAVE JEDÁL ŠESŤ DRUŽSTIEV. NÁVŠTEVNÍCI TAK MALI MOŽNOSŤ OCHUTNAŤ AJ MNOHÉ DELIKATESY MÄSIARSKEJ A DOMÁCEJ VÝROBY.

O DOBRÚ ATMOSFÉRU SA POSTARALI VIACERÉ ORAVSKÉ FOLKLÓRNE SKUPINY. PREKVAPENÍM BOLA I TOMBOLA. K VYDARENÉMU PODUJATIU PRISPELO AJ PEKNÉ POČASIE ČI BOHATÁ ÚČASŤ SPOKOJNÝCH NÁVŠTEVNÍKOV.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.