ORAVSKÁ VZPIERAČKA VYTVORILA NOVÉ REKORDY

O TOM, ŽE ŤAŽKÉ ČINKY A VZPIERANIE NIE SÚ IBA MUŽSKÁ ZÁLEŽITOSŤ, SVEDČIA ÚSPECHY ORAVSKEJ ŠPORTOVKYNE ELIŠKY FERNEZOVEJ. MLADÁ VZPIERAČKA SA UŽ NIEKOĽKOKRÁT ZÚČASTNILA MAJSTROVSTIEV EURÓPY A ZÍSKALA AJ TITUL MAJSTERKY SLOVENSKA.

PO PRVÝCH POKUSOCH S ČINKOU A PRAVIDELNOM TRÉNINGU SA HNEĎ V PRVOM ROKU DOSTALA DO REPREZENTAČNÉHO VÝBERU. VĎAKA PRAVIDELNÉMU TRÉNINGU A VÝKONOM TAK AKO 13 ROČNÁ REPREZENTOVAL SLOVENSKO NA ME V LITVE 2013, KDE OBSADILA SIEDME MIESTO. V KRÁTKEJ DOBE TROCH ROKOV BOLA AJ DVA KRÁT VICEMAJSTERKA SLOVENSKA. AKO HOVORÍ 18-ROČNÁ ČLENKA KLUBU OLYMPIA BOBROV, VZPIERANIE SA PRE ŇU STALO ŽIVOTNÝM ŠTÝLOM A MOTIVÁCIOU.

PRED 4 MESIACMI SA ELIŠKA ZÚČASTNILA PRVÝCH JUNIORSKÝCH MAJSTROVSTIEV EURÓPY DO 20 ROKOV V ALBÁNSKU. TU SA JEJ PODARILO PREKONAŤ DOTERAJŠIE MAXIMUM V TRHU (75 KG) A V DVOJBOJI (168 KG). VĎAKA SKVELEJ FORME A BOJOVNOSTI VYTVORILA DVA NOVÉ SLOVENSKÉ REKORDY VO VÁHOVEJ KATEGÓRII DO 63 KG. AKO TVRDÍ, NA SÚŤAŽIACH JE NAJŤAŽŠIE ZVLÁDNUŤ ICH PSYCHICKY, VEĽA JE TO AJ O SCHOPNOSTI SÚSTREDIŤ SA.

ELIŠKA JE SVEDOMITÁ PRETEKÁRKA. V BOBROVE JE DOSLOVA RARITOU. PATRÍ K ŠPIČKE ORAVSKÉHO ŽENSKÉHO VZPIERANIA, KTORÉ JEJ NA KRÁSE URČITE NEUBERÁ, SKÔR NAOPAK. VEĽKOU OPOROU JE PRE ŇU NAJMÄ RODINA, ALE AJ MNOHÍ SPONZORI. PATRÍ MEDZI NICH AJ SPOLOČNOSŤ VISTEON ELECTRONICS SLOVAKIA, KTORÁ SI UŽ NIEKOĽKO ROKOV ÚSPEŠNE UDRŽIAVA VEDÚCU POZÍCIU V OBLASTI MANAŽMENTU TEPELNÝCH ZARIADENÍ AKO AJ ELEKTRONICKÝCH SYSTÉMOV PRE AUTOMOBILY. VEĽKÝ KONCERN PÔSOBÍ NA ORAVE ŠTYRI ROKY, POČAS KTORÝCH PODPORIL MNOHÉ ŠPORTOVÉ TALENTY Z REGIÓNU.

VZPIERANIE SA PRE ORAVSKÚ VZPIERAČKU STALO NEODDELITEĽNOU SÚČASŤOU ŽIVOTA. ŠTUDUJE HO AJ NA ŠPORTOVOM GYMNÁZIU V BANSKEJ BYSTRICI. K CENNÝM TITULOM BY RADA V BUDÚCNOSTI PRIDALA AJ ÚČASŤ NA SVETOVOM ŠAMPIONÁTE.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.