ORAVSKÉ DETI ZAŽILI ČÍNU NA VLASTNEJ KOŽI

ZAŽIŤ ČÍNU NA VLASTNEJ KOŽI MOHLI DETI ZO ZÁKLADNEJ ŠKOLY Z MÚTNEHO. V RÁMCI SPOLUPRÁCE SO ZAHRANIČNÝMI ŠKOLAMI, KTORÚ NADVIAZAL STAROSTA OBCE MARIÁN MURÍN, BOLI DETI NA VÝMENNOM POBYTE. OKREM SPOZNÁVANIA TRADÍCII VÝCHODNEJ KULTÚRY A ZAUJÍMAVOSTÍ NADVIAZALI AJ NOVÉ PRIATEĽSTVÁ. O SVOJE ZÁŽITKY SA PODELILI NIELEN S RODIČMI, ALE AJ OBYVATEĽMI MÚTNEHO. PRIPRAVILI PRE NICH PÚTAVÚ PREZENTÁCIU.

ŠKOLA SA SNAŽÍ AJ POMOCOU VÝMENNÝCH POBYTOV VYCHOVÁVAŤ OSOBNOSTI S VLASTNOU IDENTITOU A HODNOTOVOU ORIENTÁCIOU. NEZASTUPITEĽNÉ MIESTO MÁ NAJMÄ ÚCTA K ČLOVEKU A K RÔZNYM KULTÚRAM. SPOZNÁVANIE TRADÍCIÍ A NÁRODNZCH HODNÔT INÝCH KRAJÍN ZAUJÍMAJÚ TAKISTO VÝZNAMNÉ MIESTO. SPOLUPRÁCA S ČÍNOU UMOŽNILA ROZŠÍRIŤ DEŤOM OBZORY A PONÚKLA AJ NEZABUDNUTEĽNÉ SKÚSENOSTI.

ORAVSKÉ DETI PREŽILI V ČÍNE TÝŽDEŇ. OKREM NÁVŠTEVY ŠKOLY SA ZÚČASTNILI RÔZNYCH TEMATICKÝCH EXKURZIÍ, NAVŠTÍVILI RÔZNE MÚZEÁ, ZAKÁZANÉ MESTO, BIOFARMU, OCHUTNALI MIESTNE GURMÁNSKE ŠPECIALITY. ŽIACI PRIPRAVILI AJ KULTÚRNY PROGRAM S VYUŽITÍM SLOVENSKÝCH FOLKLÓRNYCH PRVKOV, KTORÉ PREZENTOVALI POČAS VEČERA ČÍNSKYM DEŤOM. DVANÁSŤ ŽIAKOV SI OTESTOVALO AJ SVOJE JAZYKOVÉ ZRUČNOSTI. SAMOZREJMOSŤOU VÝMENNÉHO POBYTU BOLA NAJMÄ KOMUNIKÁCIA V ANGLIČTINE.

VÝMENNÉ POBYTY, KTORÉ OBEC MÚTNE V SPOLUPRÁCI SO ŠKOLOU PODPORUJE, TAK PRIPRAVUJÚ ORAVSKÉ DETI PRE ŽIVOT AJ NA TAKEJ ÚROVNI, ABY RAZ AKO DOSPELÍ PRISPELI K VYTVÁRANIU HARMONICKÝCH A STABILNÝCH VZŤAHOV AJ MEDZI NÁRODMI.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.