ORAVSKÍ ŠTUDENTI PRECESTOVALI CELÝ SVET

O tom, že vyučovanie je zábavné, v škole sa dá aj cestovať, spoznávať rôzne kultúry a naučiť sa pritom aj niečo nové sa presvedčili žiaci zo Súkromnej Spojenej školy EDUCO na Slanickej osade. V rámci inovatívnych aktivít s využitím najnovších technológii spoločne objavovali svet. Popri tom si aj zašportovali a skrášlili svoje okolie.

Počas celého týždňa si škola pripomenula Svetový deň cestovného ruchu, Európsky deň jazykov, ale aj Európsky týždeň športu. Študenti pripravili prezentácie, ktorými poukázali na bohatú lingvistickú a kultúrnu rozmanitosť Európy. Zároveň si otestovali svoje jazykové zručnosti. Cez videá, virtuálnu realitu, rôzne hry ako aj prezentácie a ukážky sa naučili viac o  histórii a súčasnom stave jednotlivých štátov. Aktivitami poukázali na význam digitálnych technológií v oblasti cestovného ruchu. Prostredníctvom rôznych aplikácií plnili aj zaujímavé úlohy v skupinách, čím rozvíjali svoje komunikačné schopnosti a vzájomnú spoluprácu. V podnetnej atmosfére upriamili pozornosť i na mnohé inovácie, ktoré sa dajú využiť najmä v rozvoji turizmu a gastronómie.

Program motivoval mladých ľudí k zapájaniu sa do diania vo svojom okolí, ale i k sebarozvoju. Hravou formou zvyšoval záujem o študijné odbory, ktoré škola ponúka. Podľa pedagógov práve študenti svojimi tvorivými nápadmi môžu prinášať nové veci a získané vedomosti môžu využiť aj v praxi. Projekt preto svojou komplexnosťou a nápaditosťou oslovil viacerých študentov.

Súkromná Spojená škola EDUCO má ambície byť školou, ktorá využíva najnovšie moderné metódy a prostriedky a je zároveň otvorená pre všetkých žiakov. Širokú paletu zážitkového učenia tu počas celého roka preto pravidelne podporujú cez rôzne projektové aktivity.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.