ORAVSKÝ HRAD PRIVÍTAL INTELIGENCIU Z CELÉHO SLOVENSKA

NA MIESTACH, KDE SA KEDYSI PRECHÁDZALI PANOVNÍCI, LÚŠTILI NADANÉ DETI LOGICKÉ ÚLOHY. NA ORAVSKOM HRADE PRIPRAVILI ORGANIZÁTORI, Z NEZISKOVEJ ORGANIZÁCIE MENSA SLOVENSKO, CELOSLOVENSKÉ KOLO IQ OLYMPIÁDY.

MENSA SLOVENSKO JE NEZISKOVÁ ORGANIZÁCIA ZDRUŽUJÚCA ĽUDÍ NAD 130 IQ A JE SÚČASŤOU MEDZINÁRODNEJ ORGANIZÁCIE MENSA INTERNATIONAL, ZALOŽENEJ V ROKU 1946 V OXFORDE. POČAS ROKA SA VENUJE AJ PRAVIDELNÝM AKTIVITÁM PRE DETI S NADPRIEMERNÝM INTELEKTOM. OLYMPIÁDU PRIPRAVUJE UŽ SEDEM ROKOV. ZÁUJEM O SÚŤAŽ SA NEUSTÁLE ZVYŠUJE.

SÚČASŤOU PROGRAMU BOLA AJ PREDNÁŠKA PRE UČITEĽOV A RODIČOV.

SCHOPNOSŤ LOGICKY UVAŽOVAŤ, VYUŽÍVAŤ KREATIVITU, OVERIŤ SI PAMÄŤOVÉ SCHOPNOSTI, AKO AJ RÝCHLO VYVODIŤ SPRÁVNY LOGICKÝ ÚSUDOK. AJ NA TIETO SCHOPNOSTI ZAMERALI ÚLOHY, KTORÉ MAPOVALI NADANIE V RÔZNYCH INTELEKTOVÝCH OBLASTIACH. ŽIACI SI OTESTOVALI AJ VERBÁLNE SCHOPNOSTI, PRIESTOROVÚ ORIENTÁCIU, PRAKTICKÚ INTELIGENCIU, VRODENÚ LOGIKU, ALE I FUNKČNÚ GRAMOTNOSŤ.

DO SÚŤAŽE SA PRIHLÁSILO VYŠE 14-TISÍC DETÍ Z CELÉHO SLOVENSKA Z VIAC AKO 700 ŠKÔL. PO ŠKOLSKÝCH A REGIONÁLNYCH KOLÁCH DO FINÁLE POSTÚPILO ŠESŤDESIAT NAJLEPŠÍCH. ORAVU ZASTUPOVALI DVAJA ŽIACI.

TRETIE MIESTO SI ODNIESOL DARIO MIKUŠ ZO ZÁKLADNEJ ŠKOLY PRIEVIDZKA. DRUHÉ MIESTO ZÍSKAL BRUNO JAKUBOV, ZÁKLADNÁ ŠKOLA SPIŠSKÁ NOVÁ VES. JEDNOZNAČNÝM VÍŤAZOM A ZLATÚ PRIEČKU OBSADIL RICHARD KRAMÁR Z GYMNÁZIA JOZEFA LETTRICHA Z MARTINA. ORGANIZÁTORI OCENILI TÝCH NAJLEPŠÍCH AJ HODNOTNÝMI CENAMI. IQ OLYMPIÁDA ANI TENTO ROK NESKLAMALA A SVEDČÍ O TOM, ŽE AJ SLOVENSKO MÁ HODNOTNÝ POTENCIÁL ŠIKOVNÝCH DETÍ.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.