Počas Veľkonočných sviatkov polícia dohliadne na bezpečnosť na cestách

     Počas sviatkov trpezlivo, predvídavo a ak šoférovať, tak s triezvou hlavou.

 

     Polícia každoročne evidujes blížiacimi sa veľkonočnými sviatkami zvýšený presun vodičov na cestách. Policajti budú preto podľa potreby riadiť a usmerňovať premávku na hlavných cestných ťahoch.Dohľad zvýšia aj na frekventovaných križovatkách,nehodových miestach, úsekoch a tiež tam, kde bude predpoklad zvýšenej intenzity premávky. Pozornosť budú venovať najmä disciplíne a ohľaduplnosti účastníkov cestnej premávky, ako aj ich správaniu voči chodcom, cyklistom a motocyklistom.

     Tak ako každý rok, polícia opäť upozorňuje, že vodiči pod vplyvom alkoholu v žiadnom prípade nepatria na cesty.Takíto vodiči môžu spôsobiť nehodu aj tam, kde by tak za iných okolností neurobili.Jazda v opitosti nad jedno promile je trestným činom, za ktorý hrozí až ročné väzenie. Takéto prípady budú policajti riešiť nekompromisne.Počas štyroch dní sa budú policajti zameriavať vo zvýšenej miere na kontrolu dodržiavania najvyšších dovolených rýchlostí a dodržiavanie zákazu požívania alkoholu a iných návykových látok.

Počas minuloročných Veľkonočných sviatkov (18. až 21.4.2014) sa stalo 132 dopravných nehôd, pri ktorých zomreli tri osoby, osem sa zranilo ťažko a 70 ľahko. Rok pred tým (29.3. až 1.4.2013) došlo k 128 nehodám s dvomi usmrtenými osobami, 12 ťažko a 61 ľahko zranenými osobami.

Od začiatku tohto roka do včera (30.3.2015)polícia eviduje na území Slovenska 57 vyhasnutých životov na cestách v dôsledku dopravných nehôd, čo je o osem menej ako v minulom roku. Na následky dopravných nehôd doposiaľ doplatilo životom 38 vodičov a spolujazdcov,17 chodcov, jeden cyklista ajeden motocyklista. Celkovo došlo na slovenských cestách k 2804 dopravným nehodám, o 47 menej ako v rovnakom období minulý rok.

 

Polícia apeluje na vodičov ako aj ostatných účastníkov cestnej premávky, aby sa v preplnených uliciach navzájom rešpektovali, dodržiavali dopravné predpisy a predchádzali tak nešťastiam na cestách.

 

mjr. Ing. Denisa Baloghová

hovorkyňa Prezídia PZ

 

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.