PODNETNÉ NÁVRHY ZAZNELI OD ORAVSKÝCH PODNIKATEĽOV A STAROSTOV

PRI SVOJEJ NÁVŠTEVE ORAVY SA RADOSLAV PROCHÁZKA STRETOL AJ S ORAVSKÝMI PODNIKATEĽMI A STAROSTAMI OBCÍ. TAKMER 30 ÚČASTNÍKOV DISKUTOVALO O AKTUÁLNYCH PROBLÉMOCH AJ ZA ÚČASTI ŽUPNÉHO POSLANCA IGORA JANCKULÍKA.
PRIORITOU STRETNUTIA BOLA PODPORA DOMÁCICH PODNIKATEĽOV , KTORÍ PRACUJÚ V OBLASTI STAVEBNÍCTVA, POĽNOHOSPODÁRSTVA, STROJNÍCTVA, ALE I SOCIÁLNEJ A KULTÚRNEJ SFÉRY. RAST REGIÓNU VIDIA LÍDRI STRANY NAJMÄ V ZJEDNODUŠENÍ PODMIENOK PRE ICH PROSPERITU A ĎALŠIE INVESTÍCIE. PRE ORAVU TO ZNAMENÁ ZVYŠOVANIE ZAMESTNANOSTI A ŽIVOTNEJ ÚROVNE.

V DISKUSII ODZNELI AJ MNOHÉ NÁVRHY AKO ZLEPŠIŤ PRAKTICKÚ POMOC RODINÁM ČI ZVÝŠIŤ KVALITU A DOSTUPNOSŤ VEREJNÝCH SLUŽIEB, NAJMÄ V OBLASTI ZDRAVOTNÍCTVA A ŠKOLSTVA. ČASTO REZONOVALA PROBLEMATIKA KOMOSÁCIÍ ČI VEREJNÉHO OBSTARÁVANIA, KTORÉ TRÁPIA HLAVNE STAROSTOV. PRÍTOMNÍ SA VYJADRILI AJ K POTREBE ZMIEN ZÁKONOV SÚVISIACICH S ODVODMI, ALE I K PODPORE CESTOVNÉHO RUCHU.

PODNETNÉ NÁVRHY VYCHÁDZALI HLAVNE Z REÁLNYCH SKÚSENOSTÍ. PODNIKATELIA, ALE AJ ZÁSTUPCOVIA VEREJNEJ SPRÁVY, SA PREVAŽNE KRITICKY VYJADRILI K CELKOVEJ SITUÁCII A POVAŽUJÚ ŠPECIFICKÚ REGIONÁLNU PODPORU ZA NEDOSTATOČNÚ. DISKUSIA TAK BOLA VEĽMI ŽIVÁ A PRE ORGANIZÁTOROV AJ PODNETNÁ.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.