PODROHÁČSKE FOLKLÓRNE SLÁVNOSTI V ZNAMENÍ OKRÚHLYCH VÝROČÍ

ORAVSKÉ FOLKLÓRNE LETO VYVRCHOLILO 42. ROČNÍKOM PODROHÁČSKYCH FOLKLÓRNYCH SLÁVNOSTÍ. NA TROJDŇOVÝ MEDZINÁRODNÝ FESTIVAL PRIŠLO VIAC AKO TISÍC ÚČINKUJÚCICH ZO SLOVENSKA, ČESKA, SRBSKA, TURECKA, GRUZÍNSKA A Z BIELORUSKA. PODUJATIE, KTORÉ SA RADÍ MEDZI NAJVÄČŠIE NA ORAVE, PRILÁKALO OPÄŤ TISÍCKY NÁVŠTEVNÍKOV.

ORGANIZÁTORI DALI TENTO ROK PRIESTOR FOLKLÓRNYM SÚBOROM A SKUPINÁM, KTORÉ SI PRIPOMÍNAJÚ VÝROČIE SVOJHO VZNIKU, ČI OBNOVENIE SVOJEJ ČINNOSTI. DO PROGRAMOVEJ ŠTRUKTÚRY TAK ZARADILI VIACERÉ JUBILUJÚCE FOLKLÓRNE KOLEKTÍVY.

SLÁVNOSTI ZAČALI V PIATOK V ORAVSKOM BIELOM POTOKU „PRIVÍTANKOU“ DOMÁCICH FOLKLÓRNYCH SÚBOROV A SKUPÍN. NESKÔR BOL PRIPRAVENÝ PROGRAM ZAHRANIČNÝCH HOSTÍ. V ZUBERCI PATRIL PIATKOVÝ PODVEČER TANEČNEJ ŠKOLE, KTORÁ VYVRCHOLILA ĽUDOVOU VESELICOU.

SOBOTŇAJŠÍ PROGRAM POKRAČOVAL V MÚZEU ORAVSKEJ DEDINY. PO SLÁVNOSTNOM SPRIEVODE SÚBOROV K AMFITEÁTRU NA BRESTOVEJ OTVORIL FOLKLÓRNE SLÁVNOSTI STAROSTA OBCE ZUBEREC – VLADIMÍR ŠIŠKA.

NESKÔR V PROGRAME „POZDRAVY ZUBERČANOV“ VYSTÚPILI DOMÁCE JUBILUJÚCE FOLKLÓRNE KOLEKTÍVY. PESTRÚ PALETU ĽUDOVÝCH TRADÍCII ZACHYTILI AJ PROGRAMY „VŽDY NÁM BÝVA VESELO“ A „PRAMENE“, KDE SA PREZENTOVALI MNOHÉ SLOVENSKÉ ČI ORAVSKÉ SÚBORY.

PO BLOKU „PODOBY SLOVENSKÉHO FOLKLÓRU“ NASLEDOVALI HOSTIA ZO ZAHRANIČIA, KTORÍ PREDSTAVILI ČASŤ Z BOHATSTVA SVOJEJ HUDOBNEJ KULTÚRY A ZVYKOSLOVIA.

ZÁVER SOBOTNÉHO VEČERA PATRIL JUBILUJÚCIM FOLKLÓRNYM SÚBOROM ORAVAN Z NIŽNEJ A HRIŇOVČAN Z HRIŇOVEJ.

NEDEĽNÝ PROGRAM ODŠTARTOVALA SVIATOČNÁ FURMANKA A SVÄTÁ OMŠA.VYVRCHOLENÍM FESTIVALU BOLI NA AMFITEÁTRI VYSTÚPENIA DETSKÝCH FOLKLÓRNYCH SKUPÍN ČI KRAJSKÝ PROGRAM S NÁZVOM „BOŽE NÁM POMÁHAJ, VESELIE ZAČÍNAŤ“. ZÁVEREČNÝ GALAPROGRAM SLOVENSKÝCH A ZAHRANIČNÝCH TANEČNÍKOV MAJESTÁTNE UZAVREL PODROHÁČSKE FOLKLÓRNE SLÁVNOSTI, KTORÉ SA UŽ NIEKOĽKO DESAŤROČÍ ZAMERIAVAJÚ NA PREZENTÁCIU ĽUDOVEJ KULTÚRY.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.