Beh do Choča

Kedy:
15. september 2018 @ 8:00 – 16:00
2018-09-15T08:00:00+02:00
2018-09-15T16:00:00+02:00
Kde:
Vyšný Kubín
Vstupné / Štartovné:
15 eur
Beh do Choča @ Vyšný Kubín

Či už beháš hobby alebo ako profík, príď 15. septembra 2018 na 9. Beh do Choča – memoriál Joža Čajku. Jeden z najťažších verticalov zaradených do Slovenského pohára v behu do vrchu 2018. Čaká ťa trať dlhá 6,5 km s prevýšením 1091 metrov. Štart je pri kostole vo Vyšnom Kubíne, prvé dva kilometre trasa pozvoľne stúpa po poľnej a lesnej ceste. Ten pravý vertical začína až v stúpaní na Drapáč. To, čo v tomto prudkom výšľape vypotíš, môžeš doplniť na malej občerstvovačke v polovici trate. Odtiaľ sa už beží v krásnom prostredí NPR Choč, kde sa striedajú príjemne mäkké horské lúky s lesným chodníkom, sem-tam budú aj ostré kamene, tak pozor! Na krátkom strmom úseku s reťazami máš už skoro vyhraté, do cieľa je to už len kúsok úzkym chodníkom medzi kosodrevinou.

Na vrchole ťa čaká okrem skvelého vrcholového tímu znova nápoj a niečo malé pod zub. Po vydýchaní si môžeš za dobrého počasia vychutnať jeden z najkrajších panoramatických výhľadov na Slovensku. Zostupová trasa vedie po zelenej značke cez Poľanu a prvú občerstvovačku späť na Drapáč. Odtiaľ už trafíš, lebo zostup je rovnaký ako výšľap. V base campe ťa v príjemnej atmosfére počká jedlo, pri ktorom môžeš s kamošmi pokecať o svojom behu.

Víťazi v každej kategórii dostanú hodnotné ceny. Na tých najrýchlejších a za prekonanie traťového rekordu čakajú zaujímavé finančné odmeny. Pre zberačov spomienkových predmetov chystáme pre tento ročník civilnejšiu verziu trička v našom novom dizajne, ktoré môžeš nosiť do školy, do roboty alebo len tak do mesta. Ak budeš mať svoj deň alebo trochu šťastia, možno vyhráš niektorú z hodnotných cien v tombole.
Ak si už u nás bol, skús si vylepšiť svoj osobný rekord. Ak si ešte nebol, určite príď! Je predsa lepšie raz zažiť, ako stokrát počuť.

Organizačný tím Behu do Choča

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.