POLHORSKÉ VIANOČNÉ TRHY BOLI ÚSPEŠNÉ

PRAVÁ VIANOČNÁ ATMOSFÉRA ZAVLÁDLA AJ V NAJSEVERNEJŠEJ OBCI SLOVENSKA, V ORAVSKEJ POLHORE. UŽ ŠIESTY KRÁT TU PRIPRAVILI VIANOČNÉ TRHY SPREVÁDZANÉ ATRAKTÍVNYM PROGRAMOM, TYPICKÝMI VIANOČNÝMI MELÓDIAMI A MNOŽSTVOM NÁVŠTEVNÍKOV.
V PREDVIANOČNOM OBDOBÍ BOLI VÝBORNOU PRÍLEŽITOSŤOU NA STRETNUTIE SA SO ZNÁMYMI ČI NA ZASTAVENIE SA A ZOTAVENIE Z PREDVIANOČNÉHO STRESU URČITE POLHORSKÉ VIANOČNÉ TRHY. ICH ORGANIZÁTOROM BOLA OBEC ORAVSKÁ POLHORA. PRIPRAVILA ICH V SPOLUPRÁCI S DOBROVOĽNÝMI HASIČMI, SPOLKOM JÁNA PAVLA II. A MIESTNYMI POĽOVNÍKMI.

TRADÍCIA SA TEŠÍ OBĽUBE NIELEN MIESTNYCH OBYVATEĽOV, ALE I HOSTÍ ZO SUSEDNÝCH OBCÍ. KAŽDOROČNÝM LÁKADLOM SÚ PRE NICH ĽUDOVÍ REMESELNÍCI, KTORÍ PONÚKAJÚ SVOJE VÝROBKY A PREZENTUJÚ FOLKLÓRNE TRADÍCIE. VŠETCI, KTORÍ PRIŠLI, SI MOHLI POCHUTNAŤ AJ NA POĽOVNÍCKOM GULÁŠI, POŽIARNICKEJ KAPUSTNICI, RÔZNYCH ZABÍJAČKOVÝCH DOBROTÁCH, ALE I NA VARENOM VÍNE, VIANOČNOM PUNČE ČI MEDOVINE.

HLAVNÝ PROGRAM VIANOČNÝCH TRHOV ZAČAL VYSTÚPENÍM DETSKÝCH FOLKLÓRNYCH SÚBOROV ZO ZÁKLADNEJ A UMELECKEJ ŠKOLY, ĽUDOVEJ HUDBY Z POĽSKA, SIHELNÉHO, Z ORAVSKEJ POLHORY ALE I ZO ZUBROHLAVY. HOSŤOM VEČERA BOL JAZZOVÝ SPEVÁK PETER ONDRIA. ATRAKTÍVNYM BOL AJ KRST KNIHY MALÍ MUZIKANTI, KTOREJ SPOLUAUTORKA POCHÁDZA Z ORAVSKEJ POLHORY. SPESTRENÍM TOHTOROČNÝCH VIANOČNÝCH TRHOV BOL I ŽIVÝ BETLEHEM.
LÁKADLOM VEČERA BOLO I ZÁVEREČNÉ PREKVAPENIE V PODOBE OHŇOSTROJA. NÁVŠTEVNÍCI, KTORÍ ODCHÁDZALI NESKORO PO ZOTMENÍ, BOLI NEKLAMNÝM ZNAKOM TOHO, ŽE SA POLHORSKÉ VIANOČNÉ TRHY AJ TENTO ROK VYDARILI.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*