„POMÁHAŤ A CHRÁNIŤ, ALE I VARIŤ“

V DUCHU HESLA „POMÁHAŤ A CHRÁNIŤ, ALEBO SKÔR POMÁHAŤ A VARIŤ“ SA NIESOL UŽ ŠIESTY ROČNÍK MAJSTROVSTIEV SLOVENSKA ZÁCHRANÁROV VO VARENÍ KOTLÍKOVÉHO GULÁŠU. PRI PENZIÓNE POHODA V KRUŠETNICI VLÁDLA NAOZAJ POHODOVÁ A PRIATEĽSKÁ ATMOSFÉRA POČAS CELÉHO DŇA. VÔŇA DOBRÉHO JEDLA PRILÁKALA AJ STOVKY NÁVŠTEVNÍKOV. ZÁCHRANÁRI TAK ZACHRAŇOVALI NAJMÄ PRÁZDNE ŽALÚDKY.

MEDZI PRAVIDELNÉ KULTÚRNE AKTIVITY ORAVSKÉHO ZÁCHRANNÉHO SYSTÉMU PATRÍ OKREM TANEČNÉHO BÁLU AJ SÚŤAŽ VO VARENÍ. SVEDČIA O TOM, ŽE POPRI ŤAŽKEJ OBETAVEJ PRÁCI DOBROVOĽNÝCH ZÁCHRANÁROV A NASADENOSTI VLASTNÝCH ŽIVOTOV PRI RÔZNYCH PÁTRACÍCH AKCIÁCH, SI NÁJDU ČAS AJ NA SPOLOČNÉ STRETNUTIE. OKREM ZDIEĽANIA PRACOVNÝCH SKÚSENOSTÍ SA NAVZÁJOM SPOZNÁVAJÚ A V NEFORMÁLNOM PRIATEĽSKOM DUCHU JE ČAS AJ NA SPOLOČNÉ ROZHOVORY. POČAS CELÉHO ROKA POMÁHAJÚ PRI DOHĽADÁVANÍ STRATENÝCH A ZRANENÝCH OSÔB V OBLASTI ORAVY. NAPOSLEDY PÁTRALI PO NEZVESTNEJ 53-ROČNEJ ZDENKE Z MEDZIBRODIA NAD ORAVOU.

NA SÚŤAŽ PRIŠLO 49 TÍMOV Z CELÉHO SLOVENSKA, KTORÍ VARILI Z VLASTNÝCH SUROVÍN. I KEĎ DRUŽSTVÁ SVOJE RECEPTY NA GULÁŠ NEPREZRADILI, NAJLEPŠOU INGREDIENCIOU BOLA NAJMÄ DOBRÁ NÁLADA. AKO SA ZAPĹŇALI KOTLÍKY SUROVINAMI, POSTUPNE SA ZAČALA OKOLÍM ŠÍRIŤ VÔŇA TRADIČNEJ LETNEJ ŠPECIALITY. KUCHÁRI SA SNAŽILI NAVARIŤ ČO NAJLEPŠÍ GUĽÁŠ. PRÁCU OKORENILI AJ SPEVOM A PESTRÝM OBLEČENÍM.
POROTA HODNOTILA NIELEN MNOŽSTVO GULÁŠU A SPÔSOB VARENIA, ALE NAJMÄ CHUŤOVÉ VLASTNOSTI, VZHĽAD, HUSTOTU FINÁLNEHO PRODUKTU A TAKISTO AJ VIZUÁLNU STRÁNKU. NEZANEDBATEĽNOU BOLA AJ KREATIVITA DRUŽSTVA. VÍŤAZNÚ TROFEJ A MINULOROČNÉ VÍŤAZSTVO OBHÁJILO DRUŽSTVO RODINA , DRUHÍ SKONČILI ZÁSTUPCOVIA Z FAKULTNEJ NEMOCNICE Z NITRY , TRETIE MIESTO OBSADIL TÍM DAMI SPORT DONOVALY.
NA ZÁCHRANÁRSKE VÝTVORY BOLI ZVEDAVÍ AJ NÁVŠTEVNÍCI, KTORÍ TU PRICHÁDZALI POČAS CELÉHO DŇA. AJ TENTO ROK BOLA MOŽNOSŤ POMÔCŤ A DAROVAŤ BEZPLATNE KRV. NENAHRADITEĽNÚ TEKUTINU DAROVALO VYŠE TRIDSAŤ ĽUDÍ. SÚČASŤOU GURMÁNSKEHO PODUJATIA BOLI AJ RÔZNE SPRIEVODNÉ ATRAKCIE PRE DETI, LET VRTUĽNÍKOM, BOHATÁ TOMBOLA A KULTÚRNE VYSTÚPENIA. PODUJATIE ZAVŔŠILO PÁLENIE JÁNSKEJ VATRY.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.