POTENCIÁL TU JE, TREBA HO LEN VYUŽIŤ

MNOHÉ PODNETNÉ NÁVRHY NA ZLEPŠENIE ŽIVOTA NA ORAVE ODZNELI NA DISKUSNOM STRETNUTÍ V NÁMESTOVE. O LEPŠEJ BUDÚCNOSTI AKO I KONKRÉTNYCH PROJEKTOCH HOVORILI MLADÍ ODBORNÍCI A PROFESIONÁLI Z VIACERÝCH OBLASTÍ. SPOLOČNÚ VÍZIU PRE ROZVOJ REGIÓNU PREDSTAVILI ZÁSTUPCOM SAMOSPRÁVY, PODNIKATEĽOM ALE I ŠIROKEJ VEREJNOSTI.

ŠESŤ TÍMOV ODBORNÍKOV PRIPRAVILO PODNETNÉ MATERIÁLY A ZLEPŠENIA PRE CELÚ ORAVU. PROJEKTY, KTORÉ VYPRACOVALI NA VÍKENDOVOM STRETNUTÍ, ZAHŔŇALI INOVAČNÉ NÁPADY S VYUŽITÍM POTENCIÁLU REGIÓNU. AKO ZATRAKTÍVNIŤ ORAVSKÚ PRIEHRADU, VYBUDOVAŤ MODULÁRNU ROZHĽADŇU, ZUŽITKOVAŤ OBECNÝ ROZHLAS ČI OZNAČIŤ DÔLEŽITÉ MIESTA NA ORAVE? MLADÍ PROFESIONÁLI UKÁZALI, ŽE SA TO DÁ POMERNE JEDNODUCHO.

SUČASŤOU PODUJATIA BOLA AJ DISKUSIA S PRIMÁTOROM MESTA NÁMESTOVO JÁNOM KADEROM A STAROSTOM OBCE ROKA SPIŠSKÝ HRHOV VLADIMÍROM LEDECKÝM.

CIEĽOM STRETNUTIA BOLO POVZBUDIŤ OBYVATEĽOV K AKTÍVNEJ ÚČASTI NA ROZVOJI SVOJHO MESTA, ZDÔRAZNIŤ TRADÍCIE A ROZMANITOSŤ AKO I ROZPRÚDIŤ DISKUSIU O MOŽNÝCH ČINNOSTIACH.

ORGANIZÁTORI ZÁROVEŇ UKÁZALI, ŽE PROSTREDIE, V KTOROM ŽIJEME, OVPLYVŇUJE AJ KVALITU NÁŠHO ŽIVOTA. POTENCIÁL TU JE, TREBA HO LEN VYUŽIŤ. NIEKEDY STAČÍ IBA VYKROČIŤ ZO ZÓNY SVOJHO KOMFORTU.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.