PRVÁCI NA PASOVANIE NEZABUDNÚ

PRE PRVÁKOV V ZÁKLADNEJ ŠKOLE V OBCI MÚTNE ZAČALA NOVÁ PRELOMOVÁ ETAPA ŽIVOTA. KNIHY, ZOŠITY A DOMÁCE ÚLOHY SA PRE MALÝCH ŽIAKOV STALI KAŽDODENNOU POVINNOSŤOU. ABY DEŤOM ZOSTALI NA TOTO OBDOBIE KRÁSNE SPOMIENKY, DEVIATACI PRE NICH PRIPRAVILI SLÁVNOSTNÝ DEŇ. V TELOCVIČNI ZORGANIZOVALI PASOVANIE PRVÁČIKOV.

ROZPRÁVKA O HARRY POTTEROVI SA STALA ÚSTREDNOU TÉMOU PRIVÍTANIA NOVÝCH ŽIAKOV V ŠKOLE. TÍ PRED PASOVANÍM MUSELI SPLNIŤ TVORIVÉ ÚLOHY, KDE DOSTALI MOŽNOSŤ UKÁZAŤ, ČO VEDIA. V PRÍTOMNOSTI CELEJ ŠKOLY NESKÔR ZLOŽILI SĽUB, V KTOROM SĽUBOVALI, ŽE BUDÚ DOBRÍ A ZODPOVEDNÍ ŠTUDENTI A ŽE SA BUDÚ UČIŤ A SPRÁVAŤ TAK, AKO SA NA SPRÁVNEHO ŠKOLÁKA PATRÍ.

OPOROU PRE KAŽDÉHO PRVÁČIKA BOLI DEVIATACI, KTORÍ ICH PROGRAMOM SPREVÁDZALI. PRI SVOJICH STARŠÍCH SPOLUŽIAKOCH, KTORÍ SA POSTARALI O VÝNIMOČNÉ CHVÍLE, SA DETI CÍTILI NIELEN BEZPEČNE, ALE VĎAKA ZAUJÍMAVÝM REKVIZITÁM AJ ROZPRÁVKOVO.

V ZÁKLADNEJ ŠKOLE V MÚTNOM SÚ TRI PRVÁCKE TRIEDY. AJ KEĎ JE PRÁCA S MALÝMI DEŤMI NÁROČNÁ, PRINÁŠA SVOJE OVOCIE. PRE DETI TU PRIPRAVUJÚ POČAS CELÉHO ROKA AJ MIMOŠKOLSKÉ AKTIVITY.

V NAJBLIŽŠÍCH TÝŽDŇOCH SA ŠKOLA ZAPOJÍ DO VÝMENNÉHO POBYTU S POĽSKOM. CENNÉ SKÚSENOSTI SO ZAHRANIČNÝMI ŠKOLAMI A SPOZNÁVANÍM INÝCH KULTÚR ZÍSKAVAJÚ ŽIACI A UČITELIA UŽ NIEKOĽKO ROKOV. NAPOSLEDY NAVŠTÍVILI ČÍNU.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*